Skocz do zawartości

BMW E46 320d 150 KM automat czy manual ?


invict

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie przymierzam sie do kupna BMW e 46 w 2.0 dieslu 150 KM i chce uslyszec Wasze opinie na temat spalania manuala oraz automatu? CO jest bardziej bezawaryjne i jakie sa roznice w spalaniu. Ponadto chce ustrzelic ostatni wypust tej bemki z 2005 roku poniewaz zalezy mi na mlodym rocznikowo aucie. Czekam na odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogę przytoczyć kilka danych z książki obsługi mojego auta (320d z końca 2003roku). Z tego co mi wiadomo ostatnie zmiany w e46 miały miejsce bodajże w marcu 2003, więc powinny być dla Ciebie pomocne.

 

Spalanie 320d sedan:

-skrzynia manualna 6 biegowa:

miasto- 7,9

trasa- 4,5

średnio- 5,7

0-100km/h - 8,8s, v max 221 km/h

-skrzynia automatyczna:

-miasto- 9,7

-trasa- 5,4

-średnio- 6,9

0-100 km/h -9,1s, v max 213 km/h

 

Spalanie jak widać sporo wyższe w wersji z automatem, nie jeździłem autem z tą skrzynią, jednak trudno uwieżyć aby realne spalanie było niższe :wink: W przypadku mojego auta z 6 biegową skrzynią spalanie jest o ok 1 litr większe od danych fabrycznych przy spokojnym/normalnym stylu jazdy. Komputer wskazuje spalanie takie jak w książce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 320d automat 2004 rok, do jazy po mieście polecam, mega komfort, pali na pewno więcej ale komfort jest dla mnie ważniejszy. Sam szukałem w manualu ale trafiał się bardzo zadbana wersja z automatem i wziąłem. Teraz nie chce już manuala :P. Jeśli manual to ja bym stawiał tylko na skrzenie 6 biegową. Pytanie tylko jak dużo kilometrów rocznie robisz bo to powinno być wyznacznikiem kupna i diesla i skrzyni. Jeśłi chcesz oszczędności to maual, ale pod warunkiem że nie robisz krótkich odcinków, bo wtedy diesel pali dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodu potrzebuje glownie do jezdzenia po miescie. Trasy robie rzadko. Max 400km trasy w miesiacu. No oczywiscie czasem zdarzy sie dluzsza trasa, ale rzadko. Skoro robie krotkie odcinki to mam zrezygnowac z diesla? Bardzo chcialbym miec automat ale jak patrze na obecne ceni paliw to chyba sklaniam sie bardziej do manuala...Wszyscy chwala te silniki 320d ze bardzo malo pala, dlatego tez sie na niego tak napalilem. A czy 320d silnikiem 136KM pali duzo mniej? A jak 318d ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie licz na to ze mało pali, bardzo ciężko jest utrzymać średnie niskie spalanie jak ktoś chce mieć frajdę z jazdy, poza tym kupujesz auto o sportowym charakterze po to by jeździć jak dziadek ???

Jak się postarałem to u siebie w automacie na mieście udało mi się zejść do 8,5 litra na 100km, na komputerze pokazywało wtedy 7,3 l/100km. Realnie teraz pali mi z 9 może 9,5 l/100km, trasa (od 80 do 150 km/h) komputer 5,7 na stacji z tankowania wyszło 6,5.

Wydaje mi się ze najlepszym rozwiązaniem dla ciebie jest auto z automatyczną skrzynią w benzynie i z instalacją gazową, tym bardziej że nie robisz długich tras, a jak do tego po Polsce to już w ogóle niema o czym pisać. Wtedy będziesz mieć komfort i nie będziesz myśleć o kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam automata , można nim zejść do 8 litrów po mieście , a jak się pobawisz biegami to jeszcze niżej , to jest mój pierwszy automat , wszyscy mi zachwalali a ja podchodziłem trochę sceptycznie , ale jest super mega komfort .. przy normalnej jezdzie mieszcze się w 9 litrach ... bo na 8 trzeba zapracować ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 318d podobno niższe od 320d, ale jednak coś za coś (osiągi znacznie słabsze). Wersja 2,0 136km była dostępna do liftingu, po którym została zastąpiona właśnie przez 2,0 150km początkowo z 5 biegowym manualem, a bodajże od marca 2003 z 6 stopniowym. Skrzynia 5b miała niższe spalanie, za to osiągi (przyspieszenie 0-100, elastyczność) były ciut gorsze w stosunku do 6 biegowego manuala ;)

 

-skrzynia manualna 6 biegowa:

miasto- 7,9

trasa- 4,5

średnio- 5,7

0-100km/h - 8,8s, v max 221 km/h, 80-120 km/h (4bieg) -7,2s

-skrzynia manualna 5 biegowa:

miasto- 7,6

trasa- 4,4

średnio- 5,5

0-100km/h - 8,9s, v max 216 km/h, 80-120 km/h (4bieg)- 7,5s

 

Przytoczone dane pochodzą z oryginalnych książek obsługi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego coś mi się zdaje ze jak znajdziesz dobry model, czyli zadbane auto i nie bite to nie będziesz patrzył czy manual czy automat. Jeśli chcesz oszczędzać na paliwie to kup se Clio czy Golfa. Nawet jeśli będziesz miał niewielkie spalanie w BMW to jak ci się coś spieprzy to koszty cześć i napraw są znaczne tak wiec czy pali 7 czy 8 litrów to nic w porównaniu do tego jak kupisz wrak czy jak kupisz dobry i zadbany model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
posiadam automata , można nim zejść do 8 litrów po mieście , a jak się pobawisz biegami to jeszcze niżej , to jest mój pierwszy automat , wszyscy mi zachwalali a ja podchodziłem trochę sceptycznie , ale jest super mega komfort .. przy normalnej jezdzie mieszcze się w 9 litrach ... bo na 8 trzeba zapracować ..

 

Nie ublizajac nikomu to Ty jakis fenomen jestes takie spalanie widze ze Ci mniej spali od manualnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam pytanko. Jak wogóle jest z wytrzymałościa skrzyni ( manualnej ) 320d i wogole calego ukladu napedowego przy ( delikatnym ) katowaniu :8) Chodzi mi o bączki głównie i ruszanie z piskiem :P

 

 

jeżeli w takim celu kupujesz bmw... :? to zdecydowanie manual.... z automatu nie będziesz miał żadnego fanu....fakt automat jest mega wygodny tak jak ktoś wspomniał wcześniej.Natomiast ja osobiście wybrałbym manualną skrzynie biegów mimo, że miałem okazję wiele razy jeździć z automatem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przejechać się jedym i drugim na allegro nie będzie problemu znaleźć :) i wtedy sam ocenisz co Ci bardziej odpowiada.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja niedługo dobije do 400k przebiegu , silnik od 2 dni mam już drugi natomiast skrzynia biegów działa bez problemu , mechanizm różnicowy jedynie mi raz poszedł ,,, ale nie siadł w trasie lecz poprostu wydawał swoje dzwięki i się okazało że już się do niczego nie nadaje , odnośnie upalania , ja swój pojazd wygniatam non stop bo mam ciężką noge , kręcenie bączków , poslizgi itd przechodzi już po kilku tygodni od zakupu i po 2 komplecie opon e46 przy 2,0d 136 koni jest zacięzka przez co zużywa opony natomiast e30 do tego celu jest dużo lepsza , e46 jest za dobrze wyważona i ten silniczek ledwo co kręci . generalnie 320d do takiej zabawy nie polecam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zabawy - manual

Do komfortu - automat

Automat więcej pali ale za to niejednokrotnie startując spod świateł na automacie zostawiałem z tyłu mocniejsze auta bo się okazywało ze kierowcy nie umieli zmieniać biegów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.