Skocz do zawartości

323i M52 ile wchodzi tam oleju?? 10 l ??


Stelmacher

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegow i nieliczne kolezanki;d

mam pytanie wczoraj robilem plukanie silnika i wymiane oleju i co mnie bardzo zaskoczylo z silnika wyplynelo az prawie 10l oleju :shock: a na bagnecie wskazanie bylo do polowy stanu czyli tak jak powinno byc o co chodzi?? bo wg mnie powinno wejsc max 7 litrow

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie mialo to samo u siebie w 320 M52.10 litrow to za duzo powinno wejsc 6,5 litra.problem polega na tym ze bagnet pokazuje normalnie poniewaz jest zle przykrecony.sa dwie srobki na przymocowanie bagnata calej tej rurki i ty masz pewnie na ta gorna a powinno byc na ta nizej.chociaz roznica miedzy srubkami to ok 2 cm to poziom oleju wskazany na bagnecie jest zupełnie inny.to rozwiąże problem.no chyba ze masz jakos wieksza mise olejowa i jest to przyczyna w co watpie i obstawiam bagnet na 99%

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym bede musial sie przyjrzec temu bagnetowi w kanale bo chyba przez gore tego nie zobacze

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zlewałem olej z m50, czyli rozgrzałem, poczekałem az olej zleci, potem podlewarowalem przód, znowu trochę zleciało, podniosłem lewa stronę potem prawa znowu olej poleciał. I po tych zabiegach weszło mi 8 litrów a na miarce jeszcze było min, a ponoć wchodzi 6.5l :shock: wiec wszystko chyba zalezy od tego jak kto dobrze wyplucze stary olej, tak mnie sie wydaje ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wlejesz 300ml mniej lub więcej niż 6,5l to może to zależeć,czy prosto stoi samochód itp.

W końcu olej wraca do miski,a bujanie,podnoszenie przodu nic tu nie da i po tych zabiegach nie wejdzie ci 8 litrów.Zalewałem silniki po remoncie "suche"i różnice są znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Odswiezam bo interesuje mnie plukanka silnika. Kupilem srodek do plukania valvoline. I zastanawiam sie nad podwojnym plukaniem. Czyli zalac srodek zostawic na te 10 min na wolnych obrotach, zlac, zalac jakims tanim olejem niech troche na nim pochodzi po czym drugi raz wlac srodek czyszczacy. Wyplukac po raz drugi i dopiero wtedy zalac olejem na jakim jezdze. Czy ma to sens? Czy jedno plukanie wystarczy?? Zastanawiam sie czy po jednym plukaniu nie zostanie w misce olejowej ten syf i zalewajac od razu dobry olej zepsuje go sobie tym syfem.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś syf zawsze zostanie. Jeżeli np lałeś 5w 40 to powinieneś kontynuować ten sam olej.Jeżeli silniczek pracuje jak ta lala to nie zalewaj innego rodzaju oleju tylko zalej dobrej marki o tych samych właściwościach. A ilość oleju to 6.5 litra ani grama więcej
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jezdze na 5w30. O inny olej chodzilo mi zeby zalac na chwile by wykonac drugie plukanie silnika by pozbyc sie jak najwiecej brudu. I wlasnie o to mi sie rozchodzi, czy jest sens robic podwojne plukanie w ten sam dzien. Czy zrobic raz zalac i jezdzic do kolejnej wymiany.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jezdze na 5w30. O inny olej chodzilo mi zeby zalac na chwile by wykonac drugie plukanie silnika by pozbyc sie jak najwiecej brudu. I wlasnie o to mi sie rozchodzi, czy jest sens robic podwojne plukanie w ten sam dzien. Czy zrobic raz zalac i jezdzic do kolejnej wymiany.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.