Skocz do zawartości

320d automat - same zapaliły się światła STOP


Silan

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu na postoju zapaliła mi się kontrolka automatycznej skrzyni - wykrzyknik w kole zębatym.

Tylko raz i potem spokój.

Wczoraj jak auto zapalone stało pod garażem to zauważyłem że same włączyły się światła STOP i na desce znów to koło zębate z wykrzyknikiem. Zgasiłem i znów odpaliłem i już jego nie było.

Póżniej znów zapaliły się światła Stopu ale to kółko na desce się nie wyświetliło - kilka razy przycisnąłem hamulec i światła zgasły i było ok.

Może to ma jakiś związek z automatyczną skrynią biegów? Te samozapalające się światła STOPU.

Słyszał ktoś może o czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też raz się pojawiła ta kontrolka, na postoju ale podejrzewam że zgasiłem na D potem zamknąłem auto i otoworzyłem i już się nie zapaliła podjechałem do gościa na kompa i stwierdził błąd sporadyczny chwilowy zanik komunikacji między komputerem skrzyni a skrzynią, do dzisiaj się nie pojawił i jest dobrze, coś takiego może być spowodowane czynnikami zewn. jakimś szarpnięciem kabla ewentualnie zabrudzeniem lub zalanie wodą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale podejrzewam że zgasiłem na D potem zamknąłem auto

Tylko że jak zgasisz automat na D to nie wyciągniesz kluczyka ze stacyjki (stacyjka się blokuje). Tylko w położeniu P można wyciągnąć kluczyk po zgaszeniu. Chyba że zgasiłeś auto i zamknąłeś się w środku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz ,że nie mogłem wyciągnąć kluczyka na zgaszonym silniku w pozycjii D ,tylko po prostu przekręciłem z powrotem na zapłon i wrzuciłem P potem wyciągnąłem kluczyk i zamknąłem się w środku ,następnie otworzyłem i uruchomiłem silnik i kontrolka już się nie pojawiła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie jaki jest układ dotyczący światła stop? Gdzie jest włącznik świateł STOP? I jak idą kable?

Wydaje mi się że coś się zwiera i światła się zapalają - ale na początku układu - jakiś czujnik się zwiera, na kostce może - bo jak światła się zapalają to puszcza też blokada na skrzyni biegów i można przełączyć na np D bez wciskania hamulca.

Może woda się dostaje gdzieś - bo to mi się dzieje jak auto się nagrzewa (lód i szron puszcza) i na postoju zawsze choć to dopiero czwarty raz ( nie ma drgań od jazdy i woda nie spada i się trzyma w tym miejscu - tak podejrzewam). A może to coś co dochodzi do skrzyni się zwiera i powoduje jednocześnie błąd skrzyni. Dziś chyba pojadę pod komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.