Skocz do zawartości

320d ogrzewanie tylnej szyby kombi


Silan

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj się za to wziąłem.

Klej ze srebra i papier ścierny.

Miałem poprzerywane wszystkie ścieżki - nic nie grzało.

Zacząłem z lewej strony.

I właśnie z lewej przerwanych było chyba 10 a z prawej trzy.

I tylko z lewej w uszczelce sa takie małe wgłębienia w miejscach gdzie idą ścieżki.

Połączyłem 7 z lewej i włączyłem ogrzewanie.

Okazało się że najbardziej grzeje 1/3 szyby właśnie od lewej, jakby do tego pionowego paska. środek słabo a prawa strona ledwo ledwo.

Mało tego - miejsca łączeń tam gdzie malowałem grzeją się bardzo mocno (a malowałem 5 grubych warstw) i będą przypalały uszczelkę na bank, ale tylko z lewej - i tak to było poprzednio bo ona jest właśnie w tych miejscach uszkodzona.

Może ktoś ma jakiś plan dlaczego tak się dzieje że lewa strona mocno grzeje a prawa słabo.

Mi się wydaje że cały sporo prądu przelatuje tym pionowym paskiem - ale on jest cieniutki i nie grzeje się aż tak bardzo - a powinien.

W każdym razie przepływ prądu w tych ścieżkach nie jest taki prosty jak mi się wydawało - że od jednej strony do drugiej - te pionowe paski wprowadzają zamieszanie jakieś - tylko jakie?

Zaznaczam - uszczelka jest uszkodzona tylko z lewej strony - widać taki objaw był już wcześniej i ją uszkadzał i że bardziej się grzała.

Bo precież to nie jast tak że jak prąd płynie od lewej do prawej to na początku jest gorący a im dalej tym zimniejszy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałes nówkę? Nie mogę się za to zabrać, bo za zimno hehe. Pół biedy, jak to wzmacniacz czy kable, ale też już namierzyłem, że u mnie to ścieżki ogrzewania szyby. A szczerze mówiąc, akurat tego nie chce mi się naprawiać i wolałbym wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, nówkę! Nie wiem, ile by mi za to serwis zaśpiewał, gdzie indziej nie było. Pojechałem z miernikiem i lupą na złomownię i grzebałem pół godziny wśród kilkunastu używek. Połowa była w gorszym stanie niż moja, w końcu wyszukałem jedną godną, założyłem i mam. Nie powiem, nie grzeją mi wszystkie paski, ale 80-90% to już przyzwoity wynik. W starej, oryginalnej grzało mi może 10%.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.