Skocz do zawartości

E91 problem po wymianie dachu panoramicznego.


007korek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu zaczynam wyjaśniać, na czym polega mój problem.

 

Mianowicie, miałem uszkodzone prowadnice w dachu panoramicznym i po analizie kosztów prowadnic w ASO stwierdziłem, że bardziej opłaca mi się wymienić cały dach i tak też zrobiłem. Problem w tym, że po założeniu nowego dachu nic nie działa. Nie da się przesunąć rolet ani dachu. Pozostaje tylko mechaniczne przesuwanie na silniczku za pomocą klucza. O dziwo, jeżeli mechanicznie otworzę dach to można go zamknąć z panelu sterowania, ale otworzyć już się nie da.

 

Dodam, że sterownik przełożyłem ze starego dachu. Dodatkowo próbowałem też podłączyć same silniczki ze starego dachu (gdzie działały) żeby sprawdzić czy sterownik je załącza, ale niestety silniczki nie dają oznak życia.

 

Czy ktoś ma może pomysł co sprawdzić? Czy przyczyną może być sama wymiana dachu czy może sterownik trzeba jakoś przeprogramować? Czy wina może być po stronie zapieczonych napędach (dach kupowałem na giełdzie i był lekko mówiąc zabrudzony), bo jak mechanicznie kręcę na silniczku to wyczuwam spory opór?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie ma nic do powiedzenia, wiec spróbuję może naprowadzić. Właśnie zacząłem szukać w instrukcji i tam jest napisane, że w przypadku zaniku napięcia może wystąpić konieczność inicjacji systemu szyberdachu i żeby zgłosić się do serwisu. Czy może ktoś wie na czym polega ta inicjacja systemu szyberdachu? Przypuszczam że polega to na otwieraniu i zamykaniu szyberdachu według odpowiedniej procedury. Czy ktoś może robił coś takiego? Ile taka przyjemność kosztuje w ASO?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Pomógł link podesłany przez Chris_G.

 

Dla niewtajemniczonych wyjaśniam:

Żeby inicjalizować system szyberdachu po zaniku napięcia lub jak w moim przypadku wymianie szyberdachu na nowy, trzeba nacisnąć i przytrzymać przycisk otwierania szyberdachu przez około 15 sek. Proces inicjalizacji rozpocznie się. Cały czas trzymamy wciśnięty przycisk otwierania szyberdachu. Szyberdach zacznie przesuwać rolety, otwierać się i zamykać. Po wszystkim, zatrzyma się w pozycji zamkniętej (o ile nie wystąpi problem z szyberdachem bo wtedy proces zostaje przerwany). Od tej chwili możemy cieszyć się działającym szyberdachem.

 

Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.