Skocz do zawartości

E53 bicie tarcza hamulcowych


kubel79

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, ja tyle się mordowałem z krzywymi tarczami, że szkoda gadać. I to nie tylko w E53, a również w Passacie. Jak się okazało, zawsze problemem były klocki! Oczywiście przy zakładaniu nowych tarcz, piasta musi być wyczyszczona na błysk, a po założeniu sprawdzamy bicie tarczy czujnikiem zegarowym. Max 0,05 mm - ja się mieszczę z reguły w 0,03 mm.

 

tutaj jeszcze mój stary filmik z pomiarów bicia na passacie: https://www.youtube.com/watch?v=fTDTAxeGhLg

 

Najlepszym zestawem na jakim jeździłem to tarcze Zimmermann Sport CoatZ + klocki HPS Hawk Performance. Katowałem je hamowaniem z 250km/h do 0 i wytrzymywały bez problemu, wolno się zużywały i nie pyliły zbytnio. Niestety trzeba się liczyć z wydatkiem 1200 zł tarcze i 1000 zł klocki. Jak ktoś chce trochę oszczędzić to mogę polecić klocki TRW - dobrze pracują z w/w tarczami, nie piszczą i nie krzywią tarcz, niestety ze względu na to, że są miękkie - trochę pylą (obecnie jeżdżę na takim zestawie). Zdecydowanie odradzam klocki ATE! To one pokrzywiły mi 3 komplety tarcz (Zimmermann Sport CoatZ, Textar, ATE PowerDisc) i w dodatku piszczały jak szalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odśnieżę trochę temat

 

Czy ktoś ma dostęp albo może pożyczyć ewentualnie jaki warsztat dysponuje miernikiem zegarowym to pomiaru bicia tarcz w Warszawie ew. okolice.

Z góry dzięki z info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.