Skocz do zawartości

320d odpowietrzenie układu paliwowego


rewaczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Też się przymierzam do wymiany filtra paliwa,

odpowietrzenie nie jest potrzebne, jedynie co musisz zrobić to przekręcić z 3 razy kluczyk na zapłon tak aby pompka paliwa przepchnęła powietrze poza układ zasilania,

Przy wymianie filtra przed jego odkręceniem zaciśnij przewody paliwowe jakimiś szczypcami (wlot wylot) tylko zrób to tak aby nie poprzecinać przewodów paliwowych.

Jeśli tego nie zrobisz to wyleci duzo paliwa a co za tym idzie w układzie będzie dużo powietrza.

Powodzenia przy operacji. Po wymianie powinien lepiej zapalać klekot.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie co musisz zrobić to przekręcić z 3 razy kluczyk na zapłon tak aby pompka paliwa przepchnęła powietrze poza układ zasilania

Wystarczy jak przekręcisz kluczyk w pozycji zapłonu (bez uruchamiania silnika) na 1 minutę.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=160388 <--- Meine BeeMWe.

Tylko BMW. Tylko Czarne.

M.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie filtra przed jego odkręceniem zaciśnij przewody paliwowe jakimiś szczypcami (wlot wylot) tylko zrób to tak aby nie poprzecinać przewodów paliwowych.

 

Ja zmieniałem filtr, i nie musiałem zaciskać przewodów i raczej nie trzeba tego robić. A samochód odpowietrzy się sam jak zostawisz samochód na włączonym zapłonie przez 1-2 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Właśnie zmieniłem filtr nie leci dużo paliwa, może parę kropel, odpowietrzać też nie trzeba,

Stary filtr został rozcięty w celu sprawdzenia co w nim siedzi, troszkę czarnej mazi z naszej ropki :P

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mozna zapytac gdzie ten filtr paliwa jest usytuowany? Wyczytalem z ksiazki ze "Filtr paliwa znajduje sie przy podlodze w poblizu zbiornika za oslona podlogi" Ale i tak niewiem gdzie. Wymontowalem tylne siedzenia, tylne kolo zapasowe, boki i niemoge go znalezdz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mozna zapytac gdzie ten filtr paliwa jest usytuowany? Wyczytalem z ksiazki ze "Filtr paliwa znajduje sie przy podlodze w poblizu zbiornika za oslona podlogi" Ale i tak niewiem gdzie. Wymontowalem tylne siedzenia, tylne kolo zapasowe, boki i niemoge go znalezdz.

 

Kolego filtr masz pod samochodem i tam jest osłonka którą trzeba odkręcić, nr. 5 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=13_0957&hg=13&fg=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Nie polecam tego sposobu, po wymianie filtrów paliwa w BMW- konieczne jest odpowietrzenie przez OBD i komputer.

Jest tam taka funkcja.


PS. Dodam iż jesli tego nie zrobicie książkowo, pompa paliwa pracuje ułamek sekundy na sucho co spowoduje delikatne ścieranie elementu pompy która w 320d i nie tylko tym silniku przedostawanie sie drobinek pompy do układu wtryskowego.


O skutkach i kosztach chyba pisać nie muszę.


 

Też się przymierzam do wymiany filtra paliwa,

odpowietrzenie nie jest potrzebne, jedynie co musisz zrobić to przekręcić z 3 razy kluczyk na zapłon tak aby pompka paliwa przepchnęła powietrze poza układ zasilania,

Przy wymianie filtra przed jego odkręceniem zaciśnij przewody paliwowe jakimiś szczypcami (wlot wylot) tylko zrób to tak aby nie poprzecinać przewodów paliwowych.

Jeśli tego nie zrobisz to wyleci duzo paliwa a co za tym idzie w układzie będzie dużo powietrza.

Powodzenia przy operacji. Po wymianie powinien lepiej zapalać klekot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"Odrobinę" kojarzy mi się to z wczorajszym filmem pewnego, jak widać już znanego, jutubera :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.