Skocz do zawartości

e36 316i - Car Audio.


Kamil_DDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem radio SONY GT-550UI. Jakie proponujecie głośniki, wzmacniacz aby dobrze rozbudować Car Audio aby dobrze chodziło z tym radyjkiem. Prosiłbym o jakieś propozycje głośników aby nie trzeba było przebudowywać tapicerki, Aby pasowały w miejsca oryginalnego car audio bawareczki. Jeżeli temat jest w złym miejscu proszę powiedzieć gdzie mam go przenieść aby uzyskać odpowiedź na moją prośbę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz mieć jeżdżącej dyskoteki a normalny odsłuch to w drzwi przednie, w fabryczne miejsca zamontuj zestaw Hertz (może być dwudrożna 4-calówka albo odseparowany), na tył wyjmij fabrykę kup specjalne przejściówki na elipsy (aledrogo, ok 30pln) i zamontuj jakieś 6x9 Sony, najlepiej trzydrożne. Dopalacz jest Ci niepotrzebny jeśli chcesz mieć dobry dźwięk a nie jeżdżące umpa-umpa.

A, nie słuchaj raczej rad, że przejściówki są gó_wno warte - też tak sądziłem, dopóki sam nie założyłem do siebie :) Podpiąłem wszystko na fabrycznej instalacji, jednostka główna to Blaupunkt Valencia, głośniki z przodu to Hertz odseparowany na zwrotnicach (miałem otwory pod gwizdki), na tyle grają jakieś niskobudżetówki Peying (ok 140pln na aledrogo) i dźwięk jest w zupełności satysfakcjonujący.

 

Wszystko tak naprawdę zależy od zasobności Twojego portfela....

 

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Truteń

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno pisalem o sprzecie do Bmw przynajmmniej jaki ja mam:

-z przodu zamontowalem zestaw Glosnikow Hertz DSK 13'

http://allegro.pl/hertz-dsk-130-gratis-wysylka-i-pendrive-od-ss-i1333935956.html

-Subwoofer RockfordFoosgate ja mam zamknieta gdyz taka mi bardziej odpowiada do muzyki jakiej slucham

http://allegro.pl/skrzynia-rockford-fosgate-punch-p1s410-sklep-mlaw-i1334118745.html

-Wzmacniacz Blaupunkt GTA 460 do tego sprzetu wystarczy chodz generalnie oponie mam o nim srednia

-Radio Alpine CDA-9853R dla mnie bardzo fajne radyjko

http://allegro.pl/alpine-cda-9853r-multikolor-winda-max-kolor-mp3-i1350290428.html

 

 

Dla mnie sprzet jak najbardziej wystarcza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw w miarę fajny, ale to, co pokazałeś wymaga juz dość sporego nakładu finansowego, tym bardziej że Power Punch RF-a który pokazałeś wymaga konkretnego dopalacza, a przytoczone GTA nie da mu rady :( Ale tak jak pisałem wcześniej - wszystko zależy od zasobności portfela kupującego :lol: Jedna ważna uwaga - co z nagłośnieniem tyłu auta? Sądzisz, że samo "bum bum" w bagażniku załatwia sprawę :?: System przedni pokazany przez Ciebie nie da pełnej barwy, więc na tył wypadałoby włożyć coś szerokopasmowego :idea:

Osobiście uważam, że Alpine do bawarki nie pasuje ze względu na srebrny kolor ramki, panela oraz kolorystykę wyświetlacza - czerwień Alpine ma się do pomarańczu BMW jak dziewictwo do 50-letniej ___modedit___, ale o gustach ponoć się nie dyskutuje :) Tym bardziej, że Kolega napisał, że ma Sony i potrzebuje rozwiązania jakie głośniki kupić :)

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://mikrokoszalin.pl/images/7116277.jpg

myślę że tylko to radio (na aktualnym rynku) pasuje idealnie do E36

 

...reszta to niebieskie cyrki na kiju pasujące do Calibry albo innych tam Golfów :]

 

 

http://www.forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?p=83524

....tu jeszcze 2 inne opcje można zobaczyć, ale myślę że i tak są one zbyt nowoczesne wizualnie jak na tak stare auta jak E36 czy E34 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... Ja nie chce słucha waszych "kłótni" tylko chciałbym się dowiedziec co mozna kupic do 1000PLN-ow zeby grało z moim radyjkiem i nie chce tak jak kolega wspomiał "Dyskoteki" tylko ładny czysty bas i dźwięk który robi wrażenie a nie umpa umpa które trzęsie całymi plastikami ze az je slychac na zewnątrz. A co powiecie na kable od wzmacniacza? Podobno są seeetki rodzaji a ponoc znaczenie tez mają jakie sie da. Prosilbym o pomoc a nie sluchanie kogo skrzynia robi wieksze umpa umpa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... Ja nie chce słucha waszych "kłótni" tylko chciałbym się dowiedziec co mozna kupic do 1000PLN-ow zeby grało z moim radyjkiem i nie chce tak jak kolega wspomiał "Dyskoteki" tylko ładny czysty bas i dźwięk który robi wrażenie a nie umpa umpa które trzęsie całymi plastikami ze az je slychac na zewnątrz. A co powiecie na kable od wzmacniacza? Podobno są seeetki rodzaji a ponoc znaczenie tez mają jakie sie da. Prosilbym o pomoc a nie sluchanie kogo skrzynia robi wieksze umpa umpa :)

 

 

Przecież napisałem Ci co i jak - co więcej potrzebujesz ?

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten temat.

Swayze - ostrzeżenie za offtopic.

Truteń - ban za offtopic, przekleństwa, wulgaryzmy, agresję słowną etc. Takiego zachowania na tym forum tolerował nie będziemy.

Wszystkie offtopikowe posty zostały przeze mnie usunięte.

Temat przenoszę do działu Car audio.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to zestaw przedni odeseparowany, czyli midwoofer + tweeter, poprawny montaż + wygłuszenie drzwi i zasilenie tego z prostego wzmacniacza np 2 kanałowego. Drugim krokiem jest subwoofer w bagazniku, ktory uzupelnia pasmo do 60Hz, wiecej głośników do słuchania muzyki w samochodzie nie potrzeba.

 

Absolutnie unikamy głosników współosiowych, jajek, elips, głośników w półke i innych cudów wianków.

 

Co do kabli to zasilajacy ma miec odpowiedni przekrój, a sygnałowy ma nie byc najtanszym z półki, marka ma drugorzedne znaczenie.

 

1000zl w zupelnosci wystarczy na zakup nowych głośników, uzywanego wzmacniacza i mat tłumiących, montaz we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z okazji że to mój pierwszt post to na wstępie chciałbym pozdrowić wszystkich forumowiczów i uzytkowników naszych kochanych Bawarek ;)

Teraz do tematu :)

Co do radyjka to polecam i podpisuje się pod Clarionem CZ100ER może nie jest to radio z wysokiej póły (bez zbędnych animacji itp pierdół) ale jakościowo to dobre radyjko, takowe posiadam u siebie tylko że model CZ200ER ( wyglad, opcje i parametry są te same tylko że 200ER ma wyjście na USB) i szczerze powiem że przerabiałem różne pionki, sony itp ale żadne nie zagrało tak ładnie jak ten Clarion na orginalnych głośnikach w moim przypadku mam Hi-Fi. A do tego bardzo ładnie komponuje się w desce E36.

Na dniach zaczynam montaż całego audio. Mam już system na przód Hertza, sub Hertza, przewody, maty itp tylko jeszcze szukam wzmacniacza i tu pytanie jaki byście mi polecili wzmak. Myślałem o Harmanie, Crunchu, albo jakiś wyższy model Car-Powera. Dodam że piecyk bedzie napędzał sam sub. model ES 300. 350RMS. Dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.