Skocz do zawartości

318i ściąga tył samochodu na prawą stronę


karusek987654

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników tego forum, jestem tu nowy i mam pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi.

Mam BMW E36 318i i mam taki kłopot że, teraz podczas zimy jak jadę po oblodzonej drodze lub zaśnieżonej występuje taki problem ze ściąga mi tył w prawą stronę, bylem na stacji kontroli pojazdów i powiedziano mi żebym wymienił amortyzator więc to zrobiłem ale nie utopiło to temu ściąganiu. Więc już nie wiem co może być przyczyna, samochód nie miał kolizji tak mi tez powiedziano na stacji.

I mam taką prośbę, czy ktoś wie co może być przyczyną?? Powiem ze po normalnej drodze nie ma tego zjawiska, nie ma ściąganie.

 

Dziękuje i czekam na jakieś konkretne odpowiecie ewentualnie wskazówki.

 

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Po pierwsze: zmień stację kontroli pojazdów, bo jak ktoś poleca Ci zmienić JEDEN amortyzator to du_pa a nie mechanik

Po drugie: sprawdź bieżnik na oponach, ich rozmiar itp.

Po trzecie: sprawdź zbieżność

Po czwarte: pojedź do jakiegoś serwisu, który, jeśli nie specjalizuje się w BMW to przynajmniej ma o nich pojęcie

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, ważna rzecz: opisz w jakiej sytuacji Ci ściąga tył - czy jak dodajesz gazu, czy jak jedziesz ze stałą prędkością i nie wciskasz pedału :)

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak opony są nowe, a z tym ściąganiem to jest tak ze jak jadę ze stała prędkości to mi ściąga dupę w prawo jak dodaje gazu jest tak samo, tylko po normalnym asfalcie jest ok, a z amortyzatorem to było tak ze coś na tyle stukał, a co się okazało to było łożysko amortyzatora, wymieniłem je i jest ok nie stuka ale ściąganie dalej jest. Pojadę dziś na ustawienie zbieżności na tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.