Skocz do zawartości

318 TDS nie chce odpalić po kilku dniach postoju


perkusista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od maja jestem posiadaczem bmw 318 tds w kombi. Autko nie sprawialo mi problemow, palilo zawsze za pierwszym razem, az do dzisiaj. Tu musze dodac ze auto musi niestety stac na dworzu. Teraz do rzeczy: od soboty (a wiec przez najwieksze ataki zimy) autko stalo nie ruszane. Dzisiaj chcialem kawalek przejechac i... zaskoczenie, nie moge go odpalic. Podgrzewalem go kilka razy na swiecach, rozrusznik kreci jak szalony, z wydechu leci bialy dym, a silnik martwy. Co mozna z tym fantem zrobic?

 

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo kiepskiej jakości :( Leć na stację, kup ulepszacz do diesela, wlej w zbiornik i z bani :) A, ważna rzecz - może nie zapalić od samego wlania, więc jeśli tak będzie to odpal z szarpaka.

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwagę, że Twoje auto stało w największe mrozy - wystarczy by paliwo przymarzło. Spróbuj tak jak napisałem - koszt niewielki. Gdyby nie poskutkowało będzie trzeba kombinować dalej. Powodzenia :cool2:

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kiepskie paliwo, to przy takim mrozie na filtrze paliwa masz parafinę.Trzeba wtedy wymienić wkład i dolewać do paliwa ulepszacza.Ale możesz mieć problem ze świecami, jeśli dwie ci nie grzeją to przy takim mrozie nie odpalisz.

A żeby sprawdzić to trzeba je wyjąć.Bez wyjmowania możesz sprawdzić tylko czy dochodzi napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem kręciłem długo żeby zapalił ale łapał po jakimś czasie-problem to były świece żarowe 2szt.padły po wymianie pali od razu na dotyk praktycznie.

Żeby wymienić świece żarowe trzeba ściągnąć kolektor ssący 10 śrubek i uważać żeby żadna nie spadła do kolektora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.