Skocz do zawartości

[E30] Problem z M50B25 - nietypowy


neok05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam bmw e30 ze zrobionym swapem na silnik m50b25, silnik jeździł super na początku , mocny, żwawo się wkręcał, 6 garów pracowało na niskich i było tak jak powinno być. Do momentu aż pokusiłem się o założenie gazu sekwencyjnego, od tamtego momentu sprawa ma się tak, ze silnik, albo chodzi dobrze na gazie (równo się wkręca, 6 cylindrów pracuje od początku do końca) a wtedy benzyna kuleje (nierówno pracuje , trzęsie autem, jest generalnie bardzo źle, ciężko nim jechać po słychać strzały w dolot), a jak znowu coś mu się "odwidzi" to jest całkowicie odwrotnie (benzyna ideał, równo , kręci się do końca) a na gazie (nie równo, nie wkręca się na obroty, pracuje na 4 cylindry - bardzo nierówno)

 

W samochodzie zostało wymienione - pompa paliwa, świece zapłonowe , fajki świec , filtr paliwa oraz wszystko co mogło mieć na to wpływ.

 

Dodam, ze bylem u innego gazownika i wziął obroty z kostki, bo wcześniejsi gazownicy wzięli z czujnika Halla, a myślałem ze to mogło być powodem, bo z problemem borykam się od założenia gazu i dziwnie jest to, ze albo jedno paliwo pracuje ok albo drugie, nigdy razem nie pracował idealnie.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Dzisiaj mechanik wymienił czujnik położenia wałka rozrządu i samochód znacznie lepiej odpala, ale problem pozostał. Pochodził z 20 minut dobrze (był odpięty akumulator - zawsze jak mu odepnę to przez jakiś czas jest okej, a potem znowu szaleje) a potem znowu działo się to co zwykle - czyli, jak dobrze chodzi gaz to znowu źle benzyna i tak w kółko. Jak chodzi dobrze na gazie ,a przełączę na benzynę to jak daje trochę gazu i trzymam w tej pozycji jadąc na przykład to go muli,trzęsie, nawet sobie strzeli w kolektor ssący i potem jak ręką odjął, ale wysokich obrotów to on nie ma-bardzo nierówno przyspiesza i tak jakby go zalewało-albo dostawał za mało paliwa, ciężko stwierdzić, a na gazie się kręci do końca.

 

Znowu jak ma humorek i na gazie źle pracuje, przy przyspieszaniu na gazie jest adekwatna sytuacja tak jakby mu brakowało i bardzo nierównomiernie przyspiesza - ewidentnie jest słabszy samochód.

 

Dodatkowo zauważyłem , że jak wleje 8 litrów benzyny to bardzo szybko mi to znika, a zazwyczaj jeżdżę na benzynie do momentu przełączenia na gaz więc nie ma możliwości spalenia takiej ilości

 

Jest możliwe , że to wszystko powoduje Sonda? Bo nie mam już siły do tego. Proszę o jakąś pomoc, bo pieniądze wydaje a problem nie ustaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moim zdaniem ewidentnie coś schrzanił gazownik. Skoro przeda gaze działało jak nalezy wszystko to tylko on coś mógł schrzanić. Jedz do niego i w ramach gwarancji niech Ci założy to jeszcze raz jak nalezy olbo niech sobie w d... wsadzi ten gaz. Może czegoś nie podłączył lub źle podłączył. Czesto na stronie producenta instalacji można znaleść schematy do instalacji. Poszukaj i porównaj z tym co masz u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak silnik glupial na benzynie to odlaczylem sonde lambde i nie dalo to wiekszego rezultatu wiec podlaczylem ponownie. Zatrzymalem sie, odpialem akumulator na 3 minuty , podpialem ponownie i jezdzilem jakies 30km tylko na benzynie i jest szatan, kreci sie jak szalony, idealnie rowno pracuje. Dam sobie obciąć interes, że jakbym pojeździł na gazie to problem sie tworzy. Nie mam pojecia czego szukac i gdzie, bo z tamtymi gazownikami zakończyłem współprace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie tez podejrzewalem taka dolegliwosc, aczkolwiek po odlaczeniu przekaznika pompy paliwa nic sie lepiej nie dzieje. Gdyby ktos pytał co to za warsztat to oznajmiam , żeby omijać szerokim łukiem dziada Krzysztofa Psuja z Zabrza który mieści się przy ulicy Galla 16 - gość powinien się zajmować rowerami, bo o samochodach to on pojęcia nie ma skurwiel.

 

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale na polecanie lub niepolecanie warsztatów jest odpowiedni dział, wiec warto tam ten komentarz umieścić.

PZR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, a może nie tyle rozwiązany co znaleziony. W komputerze emulator wtrysków benzynowych nie odcinał 5 i 6 cylindra i jak jeździł na gazie to na 2 cylindrach lała się benzyna ,stąd śmierdziało w środku i benzyna uciekała w strasznym tempie, ale poradziłęm sobie z tym tak, że zrobiłem mechaniczny wyłącznik pompy-rozwiązanie skuteczne a dużo tańsze niż nowy komputer gazowy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lepiej napraw instalację bo zabijesz wtryski paliwa!!

Pompa pompując paliwo do wtrysków pomimo, że nie podają paliwa, chłodzi je paliwem (fajnie to brzmi hehe)

Nadmiar wraca wężykiem powrotnym do zbiornika.

Także odłączanie pompy może narobić Ci innych kłopotów z wtryskami.

One muszą być chłodzone!!

Pozdr

Uwielbiam stare kwadratowe trumniaki ze stajni BMW i jeżdżę E30 z wyboru a nie z przymusu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale jak wtryski są odłączone gdy silnik pracuje na gazie? ja mam tak u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz tak jak należy robić zgodnie ze sztuką LPG.

Pompa pompuje, wtryski śpią i nie podają paliwa, ale paliwo w układzie jest i się przemieszcza chłodząc wtryskiwacze :)

Warto pamiętać przy LPG o regulatorze ciśnienia paliwa ponieważ to on zwraca paliwo do zbiornika.

Musi być w dobrej kondycji (takie okrągłe przy listwie wtryskowej)

Uwielbiam stare kwadratowe trumniaki ze stajni BMW i jeżdżę E30 z wyboru a nie z przymusu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.