Skocz do zawartości

Dziwne stuki w kolumnie kierowniczej


bawar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio w mojej 530d zaobserwowałem dziwne objawy. Przy kręceniu kierownicą z kolumny kierowniczej dochodzą ciche stuki. Szczególnie stuki te można usłyszeć przy kręceniu kierownica w trakcie, gdy silnik jest wyłączony. Dodam, że w zawieszeniu nic nie stuka. W serwisie BMW powiedzieli mi, że przekładnia jest do wymiana. Jednak przekładnie miałem już wymienianą na nową przy przebiegu 110 000 km (obecnie mam 155 000), więc nie chce mi się wierzyć, że w tak krótkim czasie kolejna przekładnia jest do wymiany. Zawsze omijam wszystkie dziury, na większych nierównościach bardzo często "zamulam" tak, że tworzy się za mną mini korek, także sposób jazdy też nie powinien mieć wpływu na szybsze zniszczenie przekładni. Rozmawiałem z kolegą, który również posiada E60 i on mówi, że miał bardzo podobne stuki dochodzące z kolumny kierowniczej i u niego związane to było ze zużytym amortyzatorem przednim. Po wymianie amortyzatorów stuki ustały. Moje pytanie brzmi czy jest to trafna diagnoza, czy problem leży gdzieś indziej? Bardzo proszę o poradę, ponieważ stuki te są na tyle irytujące, że aż odechciewa się jeździć.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Do wymiany maglownicy trzeba opuścić belkę. Sprawdź czy śruby belki są dokręcone - częsty przypadek.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Napisałem ci PW, ale chyba nie przechodzi do ciebie więc napisze tutaj. Nie wiem za bardzo co masz na myśli? Maglownica była wymieniana jakieś 2 lata temu, myślisz, że coś tam mogło nie zostać dokręcone lub się z biegiem czasu odkręciło? Jaką belkę masz na myśli? Sorry, może za głupie pytania, ale w temacie mechaniki jestem zielony

EDIT

sprawa wyjaśniona na PW. Podjadę jutro do innego serwisu i spróbuje zrobić, to co poradziłeś. Dam znać, co z tego wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.