Skocz do zawartości

320d - Intercooler


Musti579

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Od pewnego czasu zauważyłem, że na dolnej osłonie silnika mam olej. Widziałem że to gdzieś obok IC, myslalem ze na łączniu IC z rura idąca dalej do EGR. Wczoraj postanowiłem przeczyścić cały dolot, wraz z kolektorem, przy okazji wywalić klapki. Po ściągnięciu IC zobaczyłem, że olej cieknie nie na łączniu rury z IC tylko na tym elemencie plastikowym który wychodzi z IC. Dodaje poniżej zdjęcia i moje pytanie to czy między samą chłodniczką IC a tym elementem (kolankiem) jest jakaś uszczelka, czy wogóle jest to rozbieralne? Bo nie powinno być tam oleju. Wiadomo sam olej w układzie dolotowym jest z turbo, odmy, no ale nie powinien wyłazić, chyba że jest nieszczelny.

 

http://img138.imageshack.us/img138/701/29403772.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/3646/ic2y.jpg

http://img28.imageshack.us/img28/2199/ic3s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba to samo. A jakie są objawy nieszczelnego Intercolera??? Ktoś mi kiedyś mówił, że nieszczelny intercoler jest przyczyna nadmiernego kopcenia, a kiedys czytalem na jakims forum ze nieszczelność wysysa olej, prawda to? Jakie są główne objawy? I jeszcze jedno pytanko, macie jakiś sposób sprawdzenia szczelności intercolera w warunkach domowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odpowiedzialnie stwierdzam: intercooler do wymiany. Konstrukcyjne to całość (elementy zagniatane). U mnie były identyczne objawy wizualne. Po wymianie kopcenie niezauważalne (a myło), poza tym auto bardziej żwawe. Poświęć trochę czasu na wyszukiwanie czystego intercoolera, bo warto. Cena używki 250 wzwyż. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

jak jest wyciek oleistej substancji to wiadomo, że jest nieszczelność bo tą mazią jest olej i mgła olejowa pochodząca z odpowietrznika skrzyni korbowej. Do tego radiatory miedzy lamelami muszą być drożne [a nie zalepione jak w zdjęciach powyżej].

 

Sprawdzenie czy Intercooler nie ma dziury: przyłóż dłoń do IC, a druga osoba niech gazuje, jeśli będzie nieszczelność to będziesz czuł nacierające na dłoń strumień zimnego powietrza).

 

Druga metoda to zanurzenie IC w basenie i wpuszczenie wysokiego ciśnienia w jeden krócieć, a drugi musi być zatkany. Dzięki temu z nieszczelnego IC będzie uciekać powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Witam. ostatnio (WYSTRZELIŁA) mi rura z IC prawa lewa dolna strona, chciałbym zapytać dlaczego tak mogło się stać?? też od jakiegoś czasu autko zaczeło mi dymić głównie po przekroczeniu 2000 obrotów. Jestem użytkownikiem 320d 150 kucy i w grudniu 2016r. go z chipowałem go na około 180 kucy jest taka możliwość że to coś przez chipa? Koleś mi mówił ze robi to nie raz i nic sie nie dzieje.... sam nie wiem.... Coś może ktoś podpowie? co zrobić z tym IC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wyskoczyła z mocowania czy pękła? Może zapinka nie trzyma dobrze albo zabezpieczenie na rurze jest wyrobione.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te mocowania o kant tyłka rozbić. Jakby nie mogli dać zwykłych opasek, tylko takie badziewie. Robiąc chipa zwiększyłeś trochę ciśnienie w tej rurze, ale i tak powinno trzymać. Obejrzyj wszystko, podoginaj te zabezpieczenia z drutu i testój. Jak będzie spadać to wymień na normalny intercooler z opaskami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura nie pękła tylko puściło na chwile zabezpieczenie. Wymieniłem oringi na lewej i prawej stronie, dodatkowo złapałem to metalową, skręcano obejmą. Jak narazie pojawia się lekki dymek ale nie kopci już tak jak wcześniej. Wiem że silnik diesla może lekko dymić ale czy poradzicie coś przeczyścić lub wymienić, gdzieś warto zajrzeć żeby jeszcze mniej puszczał dymka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kopci na czarno i pod obciążeniem?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Sorka że tak pózno o tym IC. Ale znowu coś zaczeło lekko kopcić i to bez żadnego obciążenia, no obciążenie jest tylko pod moją nogą jak mocniej przycisnę i przeciągnę go dłużej na 2-3 biegu jak jadę zupełnie sam. Ktoś podpowie co samemu można z kontrolować dalej?? Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Komputer z inpa i test podczas jazdy, będzie widać gdzie jest problem, do tego korekcje. Może turbina przeładowuje, tego bez kompa nie sprawdzisz. Masz euro 3 czy 4? Turbina sterowana elektronicznie czy podciśnieniowo?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dałem do mechanika i stwierdził nieszczelność na turbinie. Wymienił co trzeba i latam do tej pory nic sie nie dzieje. Puści czasem lekki dymek, mechanik mówi ze tak będzie bo ma wycięty filtr DPF o którym nic nie wiedziałem ze mógł by tam być (e46 z 2005) wyczytałem ze montowali od 2005r maja.

pozdrawiam forumowicze.

Po za tematem jeszcze takie pytanie; czy ktoś montował do e46 fartuchy na przednie błotniki? czy to poprawi wygląd czy pogorszy? bo jeśli chodzi o czyste drzwi :/ to na pewno sie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.