Skocz do zawartości

rzuca w koliinah i plywa po drodze


paszarusek

Rekomendowane odpowiedzi

mam to auto dwa miesaca bylo po wypadku wymienilem tylnom belke bo dostala w tyl dokladnie w kolo i mocowanie tylnego górnego wachacza sę skszewilo bylem 4 razy na geometrii kól i zbierznośći jest ok.jak jade po prostej drodze gdrze niema koliein to da se jechacz alie przy ruszaniu kierownicom w liewo prawo obojentnie przy jakiej prentkośći tyl auta plywa.a jak są koliejny to normalnie wyrzuca mnie z drogi auto jedzi jak hce. podoba mi sę to autko i hce tym jechacz a nie walczycz. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to typowe zachowanie wszystkich BMW z naruszoną geometrią nadwozia. Nic z tym nie zrobisz, widziałem dwa takie auta po wypadkach, wszystko w zawieszeniu było zrobione, a po deszczu strach było skręcać. Jeżeli masz wszystko w zawieszeniu ok, to auto niestety nie nadaje się do użytku.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podjedź do mechanika, który zajmuje się BMW, niech sprawdzi zawieszenie. Jeżeli wszystko będzie ok, podjedź gdzieś, gdzie mogą pomierzyć punkty bazowe nadwozia. Nie upieram się, że to geometria, napisałem tak tylko bazując na swoim doświadczeniu. Zakładam, że wymieniając belkę wszystkie tuleje wstawiłeś nowe.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dokladnie cale zawieszenie, jezeli to nie pomoze, zaloz wezsze opony. Jezeli dalej bedzie to samo, trzeba sie niestety udac na pomiar geometrii nadwozia. Jezeli uderzenie nie bylo zbyt powazne, to raczej chodzi o zbyt szerokie do naszych pseudodrog opony.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem taki sam problem tylko ze w e34, uderzyłem tylnym prawym kołem przy duzej predkosci w kraweznik, objawy identyczne jak u Ciebie, dodatkowo kolo bylo pochylone, nawet dałem koledze zeby w nia wsiadl a ja jechalem za nim zeby zobaczyc jak sie zachowuje bo myslalem ze mi sie wydaje ale tyl auta po prostu tanczyl, skrzywiony byl wahacz ale mialem druga 535 z ktorej przelozylem cala tylna belke do siebie, kolo stało prosciutko, objawy byly minimalne ale byly, zdjalem belke jeszcze raz, uderzenie bylo tak silne ze przestawila sie szpilka ktora trzyma belke, mozesz wtedy ustawiac katy zbieznosc itp i nic Ci nie da, po tej diagnozie auto stalo i jechalo prosciutko, belka uszkodzona poszla do tej drugiej i ona plywala tak samo. Wiec jezeli zmieniales beelke to czy zwrociles uwage na szpilki?? pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzenkowal wszystkim powiem ci ze nie zwróczylem uwagi na szpilki to znaczy ja niemam szpiliek tylko na 4 szrubach którymi się pszekrenca belke do budy.i tak bylo ze tam ta strona co nie byla ruszona szruby pasowali ok a stej strony co bylo uderzone 1 szrubka ok a druga tak jak by minimalnie byla pszesunienta.jutro to rozbieram i sprawdzam jeszcze raz dzenki wszystkim i sorki za bledy mieszkam w polsce od 6 liat :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam wszystkich wkoncu zrobilem swojom cace :norty: bylem na sprowdzeniu kontuw bylem na ramie porobilem cale zawieszenie tyl pszod wynioslo mnie to okolo 3000tys zl i dalej nic a tera zalorzylem opony zima 215/60r16 i jest calkiem iny samohod nie rzuca ani nie prowadrzy w kolieinach.pozdrawiam wszyskih :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szerokich oponach powinna pływac i byc niestabilna ale tylko w koleinach i nierownosciach, na prostej drodze bez kolein nawet na 275 oponach powinna zachowywac sie normalnie jesli zawieszenie,amory i geometria jest ok,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam oponki mialem 245 55/18 pszud i tyl. i tak jak muwisz na prostej szla ok a zobaczyla kolieine to koniec plywa rzuca nieszlo utszymacz.a tera na zimowyh oponkah 215 60/16 jest ok autko hce poprostu zasuwacz wszendze nie zuca nie prowadzi w kolieinah nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zastanawiam po co tyle kombinowalas i troszke kasy wydajes a w sumie nie potrzebnie, normalnym zjawiskiem jest ze przy takiej szerokosci i wielkosci koła plywa i rzuca w koleinach i nierownosciach , ja tez jezdze na 18 lato 255/45 tył i 235/50 przod i tak jak u ciebie musi plywac w koleinach i nierownosciach oczywiscie na autostradach i super nawierzchni jak przyklejony do drogi :))) a zima 16 215/65 WTEDY AUTO MOZE ODETCHNAC , ZERO PLYWANIA , KRECI SIE LEKKO SPALANIE SPADA ITP.POZDRAWAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.