Skocz do zawartości

BMW 730 Turbo możliwe?? POMOCY


jarek210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.. Mam taki mały plan by do swojej Buni z silnikiem R6 wstawić turbo.. Ma ktoś może jakieś doświadczenie w takich przeróbkach?? Ile to może mniej więcej kosztować i jakie części i od czego mam wstawić by to miało ręce i nogi??? Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko od E23 dostać jakieś konkretne części to graniczy z cudem ale cóż będę szukał.. dzięki za podpowiedź...

A co myślicie o wstawieniu przepustnic od M3 dało by to coś?? Wiem trochę mam dziwne pomysł ale później z nich wybiorę najlepszy i go zrealizuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No załużmy się mamy kompresor pod co go trzeba podłączyć bo wiadomo napęd z paska.. Ale mi chodzi w co on ma tłoczyć?? I czy kompresor może być sam bo ja widzę dużo z turbem montowane od razu?? No i najlepiej by to był od takiego samego silnika(chodzi o pojemność) jaki mam w samochodzie prawda?? Czy np. da radę taki od 2.0?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No załużmy się mamy kompresor pod co go trzeba podłączyć bo wiadomo napęd z paska.. Ale mi chodzi w co on ma tłoczyć?? I czy kompresor może być sam bo ja widzę dużo z turbem montowane od razu?? No i najlepiej by to był od takiego samego silnika(chodzi o pojemność) jaki mam w samochodzie prawda?? Czy np. da radę taki od 2.0?

Jak to w co ma tłoczyć :)W komory spalania przez kolektor ssący :D

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o kompresorach Firmy Eaton np. model M90 lub M112,dość często można spotkać takie kompresory w driftowozach.Na początek możesz wymienić wałek na ostrzejszy,odchudzić lekko koło zamachowe,zamontować nowy chip do sterownika (kolega Bagor z forum dysponuje takimi chipami),zamontować przepustnicę po drugiej stronie kolektora,wszystkie informacje na temat tuningu m30 znajdziesz na niemieckiej stronie e30.de.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wygląda silnik m30 rasowany przez Alpinę:

http://img30.imageshack.us/img30/8391/alpinab635.jpg

Chodzi w tym wszystkim o to,aby powietrze zasysane do komór spalania miało niższą temperaturę,a jak wiesz czym mniejsza temperatura tym większa gęstość powietrza,tu masz opis jak przerobić kolektor:

http://wp1016621.wp027.webpack.hosteurope.de/fotost/f01213/f01213.htm

Ostry wałek kupisz tu:

http://www.catcams.pl/index.html

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.