Skocz do zawartości

e46 Pytanie o błąd poduszki


veni79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przekładałem ostatnio fotele do swojego auta z anglika. Po udanej operacji wyskoczył mi błąd poduszek. Zapewne chodzi o matę zajętości fotela. W każdym razie moje pytanie brzmi: czy po ponownym przełożeniu oryginalnych foteli błąd ten zniknie samoczynnie czy też może jest on już jakoś "wgrany" i będzie konieczna diagnostyka komp.??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie fotela na ten ze sprawną matą zniknie kontrolka poduszek z licznika, ale sam błąd pozostanie w rejestrze błędów sterownika poduszek powietrznych. Aby się go pozbyć trzeba podpiąć auto pod kompa. A jeśli chodzi o samą matę miałem ostatnio ten sam problem, ale rozłożyłem go na łopatki i zbadałem jakie warunki powinien spełniać ewentualny emulator. Sprawa banalna, lecz trzeba było się temu bliżej przyjrzeć. Więcej na forum wystarczy poszukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie fotela na ten ze sprawną matą zniknie kontrolka poduszek z licznika, ale sam błąd pozostanie w rejestrze błędów sterownika poduszek powietrznych.

 

 

Niestety kolego, dziękuję za optymistyczną wersję ale praktyka kolejny raz odbiegła od teorii. Zamieniłem właśnie fotele i niestety ikonka pali się nadal. Dzwoniłem do pana od komputerów i powiedział że to naturalne. Poduszki mają to do siebie że jeżeli raz wykryją błąd to konieczny jest reset. Podobno tylko najnowsze komputery są już mądrzejsze i eliminują błędy automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie, ale ja odpowiedziałem Ci na moim przykładzie. U siebie odpinałem matę kilka razy i po ponownym podpięciu kontrolka gasła, tylko w momencie gdy odpiąłem poduszkę, to kontrolka świeciła do czasu wyczyszczenia rejestru z błędami. U siebie w aucie mam system poduszek oznaczony nazwą MRS3, jest to system wykorzystujący poduszki dwustopniowe-dwunabojowe, więc nie takie stare, u Ciebie na pewno jest już nowszy minimum MRS4, czyżby aż tak mogły się różnić te moduły? Coś mi się wydaje, że sama mata nie jest u Ciebie powodem!! Czy przypadkiem nie odpinałeś wtyczek od samonapinaczy pasów bezpieczeństwa(klamr)?? Chyba tak bo innej możliwości wymiany foteli nie ma. Jeśli tak to masz odpowiedź dlaczego nie zgasła kontrolka airbag. Podłącz pod kompa odczytaj rejestr i wszystko będzie jasne, na 90% jestem pewny, że mata nie spowodowała by zaświecenia na stałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to nie bardzo wiem nawet jak wygląda owa wtyczka od samonapinaczy pasów bezpieczeństwa. Na pewno odpinałem kostki znajdujące się pod fotelami. Tak jak pisałem fotele które montowałem w aucie pochodziły z anglika, więc musiałem zamienić je miejscami i sądziłem że błąd na desce spowodowany jest matą zajętości wykrywaną pod fotelem kierowcy. Obecnie wróciłem do oryginalnych foteli, zamieniłem jedynie tapicerki. Jutro jadę do elektronika i mam nadzieję że będzie to tylko kwestia resetu błędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie musiałeś odpinać wtyczek przy napinaczach , wystarczyło ze odpiąłeś ta pod siedzeniem bo właśnie tamtędy idzie prąd do wszystkich opcji w fotelu np mata , napinacze, grzanie foteli, elektryka foteli itd. Jak pokaze Ci sie bład poduszek to zawsze trzeba go skasować na kompe. Na przyszłość jak bedziesz robił coś przy poduchach to odłacz akumulator to błąd sie nie pojawi a po skonczonej pracy podłacz go ponownie.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.