Skocz do zawartości

330ci wymiana modułu zamka centalnego nie pomaga


Agassi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Nie chciałem zaczynać nowego wątku, bo widze tu kilka podobnych problemów lecz żaden z obecnych

nie jest identyczny wiec w skrócie przedstawie moją sytuację.

Trzy tygodnie temu kupiłem e46 330ci 2000r z kilkoma elektrycznymi problemami. Centralny zamek nie działa, a kluczyk(mam tylko jeden) otwiera drzwi tylko manualnie. Nie działa otwieranie bagażnika ani żadna inna jego funkcja (auto odpala bez problemu). Drzwi pasażera otwierają się tylko od środka po pociągnięciu klamki.

Nie otwiera mi się również okno kierowcy(choć słychać jakby impuls elektryczny dochodził do silniczka w drzwiach). Pozostałe 3 okna działają bez zarzutu.

Długo nie myśląc wymieniłem moduł zamka centralnego na inny,"działający".

Wtedy stało się coś dziwnego. Zaraz po wetknięciu oststniej z trzech wtyczek w moduł, obie szyby (kierowca+pasażer) lekko się uchyliły i po chwili domknęły. Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu w pozycje 1, udało mi się opuścić niedziałającą wcześniej szybę do połowy, po czym sama stanęła i wróciła do pozycji wyjściowej. Teraz znów szyba kierowcy nie działa jak poprzednio, a pozostałe jak wcześniej bez problemów. Centralny zamek i kluczyk jak nie działał tak nie działa (moge tylko dostać się nim do środka i odpalić auto). Czyli wszystko po staremu.

Próbowałem również "zakodować kluczyk" i mimo usilnych starań nie można tego wykonać w żaden sposób (probując w różnych kombinacjach) .

Zatem, czy problemem jest kluczyk?? Jesli tak to czemu nie działa jedna z szyb(zakładając, że jej mechanizm jest sprawny) :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk nie reaguje na polecenia (otwietanie, zamykanie, bagażnik). Gdyby nie fakt ze moge odpalic auto powiedzialbym ze padła bateria.

Kodując kluczyk kierowałem się wskazówkami z tego właśnie forum (kluczyk w pozycji 1, wyciągnąć, trzymac znaczek BMW i 3x nacisnąć otwieranie(strzałkę) itd.) Próbowałem dobre 30min robiąc również w odwrotnej kolejności (trzymając strzałkę i naciskając znaczekBMW) i nic.

Jutro jestem umówiony na komputer może uda mi się czegoś dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już będę pamiętał, że najlepsze rozwiązania to te najprostrze.

W skrzynce z bezpiecznikami nie było jednego z trzech bezpieczników odpowiedzialnych za pracę centralnego zamka. Stary kluczyk był kompletnie rozładowany - nowy działa juz bez zarzutów. A z oknem okazało się że stycznik w przycisku do szyb był zepsuty i po wymianie na nowy wszystko hula jak nowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.