Skocz do zawartości

Jak jezdzić ? wysokie spalanie


Boss6c

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Dobra byłem na regulacji gazu i spala mi 24l czy tak ma być ? Co jeszcze zrobić żeby mało palił ?? Help

Zmień gazownika. Mam 4.0 V8 na sekwencji pali max zimą 20l. Benzyny 17l/100km

No chyba że nie masz sekwencji to weź wyrzuć ten gaz co to za oszczędność skoro 3.0 R6 pali 15l/100km benzyny zimą, latem 12-14l starczy (oczywiście zdrowy motor i normalne jeżdżenie)

Co do przyczyn dużego spalania:

1) sonda lambda nie sprawna

2) termostat nie działa i cały czs jest nie dogrzany silnik

3) silnik już ma agonię

 

A na PB ile pali sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na pierwszy ogień sprawdzamy sondę/sondy...

Gwałtowne wciskanie gazu równiez daje WIR GRATIS...

Warto się podłączać co jakiś czas do kompa...

Poza tym nawet jeśli narażę się na lincz, to sorry, ale gaz to profanacja, a do 7-ek...no coments....

Pozdrawiam

Sylwia Sly

http://img835.imageshack.us/img835/6681/snc00073m.th.jpg






DWIE ZYCIOWE MILOSCI MOJA ZONA I MOJA SIODEMKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nawet jeśli narażę się na lincz, to sorry, ale gaz to profanacja, a do 7-ek...no coments

No w 5.0V12 napewno one mają za mały margines w chłodzeniu i tam prędzej czy później przegrzeje się silnik na LPG.

Zgadzam się z tobą że nie warto ładować gazu w E32 (szczególnie zwykłego). Ja swoją M60 4.0 V8 w longu kupiłem już z założoną sekwencją więc nie robiłem przypału i nie wyrzucałem go (i tak w dowodzie wbite że był). Jednak trzeba pogodzić się z tym że większość E32 w Polsce jest juz po profanacji. Także jeżeli ktoś kupuje E32 za 5 tyś zł nie można mieć do niego pretensji że jeździ na LPG dla niego jest to już dupowóz i tyle w temacie. Nie zmienia to faktu że na dobrej sekwencji silniki BMW chodzą bardzo ładnie (poz 5.0 V12) i koszty jeżdżenia spadają o połowę a zdrowy silnik 3.0R6 kosztuje 1000zł - tyle to gościu zaoszczędzi w pół roku jeżdżenia. I nie ma co się podniecać że jest założony gaz jeżeli właściciel dba o swoje auto i nie mówcie mi tylko że jak ma LPG to nie dba bo jest to bardzo krzywdzące stwierdzenie. Moja mimo że miała LPG była bardzo zadbana i poprzedni właściciel bardzo o nią dbał. Dałem za nią Pół roku temu 15tyś zł i naprawdę warto było. Jak ktoś ma wątpliwości odsyłam do linka:

http://img815.imageshack.us/i/p11111015410001.jpg/, zdjęcia zrobione jesienią pare dni po zakupie. Na gazie zrobione 100tyś km, na każdym cylindrze ciśnienie 13,5-14, oleju nie dolewam jedyne co musiałem zrobić to wymieniłem wtryski benzynowe bo któryś się zacinał, ale to też nie powiedziane że od gazu, silnik chodzi jak pszczoła. I żebym został dobrze zrozumiany nie jestem zwolennikiem gazu, twierdze tylko że na dobrej sekwencji silniki te będą dobrze pracować przez długie lata. Sam gdybym nie kupił auta z sekwencją napewno bym nie zakładał (ta w mojej kosztowała 5500zł, zakładana 4 lata temu). Generalnie zimą jeżdżę tylko na PB ale latem jadąc na wczasy napewno wykorzystam sekwencję. Pozatym sam jestem dowodem na to że właściciele aut z LPG dbają o swoje E32 (oczywiście nie wszyscy tak samo jak nie wszyscy właściciele bez LPG), niedawno wsadziłem w swoją grubo ponad 6tyś zł żeby była fabryka (amory + sprężyny przód i tył, tarcze +klocki przód i tył, cewki + świece, oleje w skrzyni i w silniku, całe zawieszenie przednie.............i sam już nie pamiętam co tam jeszcze ale za taka kwotę to nawet ze 2 szt E32 kupił bym na allegro :D....................................Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.