Skocz do zawartości

skrzynia w 750iL problem


ronin31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sedecznie!

Na poczatku chciał bym się przedstawić i wszystkich powitać. Mam na imie Michal i 2 tygodnie temu zakupiłem 750iL z 98r.

Niestety jak się okazało samochód wymaga sporo poprawek...większość juz wiem z forum jak zrobić...ale pojawił się jeden temat którego nie mogę rozkminić...a mianowicie

 

Na zimnym silniku po odpaleniu i jeździe na D przy nawet delikatnym dawaniu gazu samochód początkowo się wlecze ....lecz nagle dostaje straszne odejście powodując szarpnięcie.....na innych biegach i w dalszym przyśpieszeniu nie ma takich objawów...po jakiś 2 min jazdy wszystko wraca do normy...co może być przyczyną takiego zachowania skrzyni...nadmienie tylko że oczywiście ABS i TRakcja nie działa..i skrzynia sie wcześniej muliła...od jakiegoś czasu jednak chodzi ok tylko to szarpanie na zimnym zostało.

Czy moze to byc:

 

- stary olej w skrzyni bądź zbyt mało oleju

- nadal dostaje błąd przez ABS

- czy jeszcze coś innego

 

dzi eki za ewntualną pomoc w tym temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie jest tak że jak odpale na zimnym i wrzuce D to skrzynia kręci wyskoie oboroty i też szarpie przy zmianie biegów. Moim skormnym zdaniem musisz jej dać się rozgrzać. A co do oleju to wymień..zaszkodzić nie zaszkodzi a pomóc pomoże ;) Pozdrawiam

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij kolego od wymiany oleju i zobaczymy co dalej. Tylko nie dawaj tego zabiegu jakiemuś grzebkowi. W tym wypadku nie ma co oszczędzać i zaprowadź do jakiegoś ASO. Olej możesz kupić na allegro ESSO Lt 71441 a uszczelkę i filtr radzę oryginalną ( nie duży wydatek ) Pozdro
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że sprawa jest ważna..tylko że poprzedni wlasciciel mówił że skrzynia była robiona 30kkm temu i jakoś mu wieże biorąc pod uwage kim on jest....więc szkoda wymieniać....zastanawiam się tylko jeśli okaże się ze jest mało oleju to co tam dolać...bo nie wiem czym ją zalewali..sory za smęcenie..jutro wiade na kanał i zobacze ile jest oleju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nowa skrzynia ZF do 750i smiga na oleju ESSO Lt 71441 i po 150kkm nalezy go wymienic razem z filtrem i uszczelka. Tak zaleca producent. Kazda nastepna wymiana zalecana jest po kazdych kolejnych 100kkm. Interesujace jest to, ze autoryzowane serwisy skrzyn ZF doradzaja wymiane po kazdych kolejnych 30kkm. Czy w tej skrzyni wymieniany byl konwerter ?

Pozdrawiam, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.