Skocz do zawartości

318i Problem z odpalaniem na benzynie


ciemuka19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem posiadam Bmw E36 z gazem 1.8 i nie chce odpalać na benzynie na gazie odpala lecz na benzynie nie

Czego to może być wina ??

Gaz sekwencja

Pozdrawiam

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak idzie kabelek od wtrysku i on sie laczy z odcieciem paliwa do sterownika gazu i on moze byc zerwany.

mozesz miec tez zapieczone wtryski, ale nawet z zapieczonymi powinien palic ale dławić go. mozesz tez miec pocące sie gumowe wezyki od wtryskow (sparciale) moze pradu na pompe paliwa nie podawac (gdzies kabel przepalony) zepnij pompke na krotko z aku i zobacz czy pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalal by na gazie. ja tak mialem jak masz listwe wtryskowa i odchodzi kabel z wtyczka jak masz instalacje zamontowana to ten kabel pomiedzy wtryskiem i wtyczka jest zwykle rozwalony i poprowadzony do przekaznika ktory otwiera wtrysk i zamyka. jesli jest na gazie to masz zamkniety wtrysk benzyny, a jak obwod sie zamyka to puszcza benzyne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nowy problem teraz nawet pompy paliwa nie słychać co to może być ?? jak się odpala to tylko draśnie i gaśnie

Powoli mnie to przerasta co to może być nie wiem co robić dalej jutro zrobie zdjęcie jakiś kabelek mam odłączony przy czymś od gazu jest zaizolowany z dwóch stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączasz kablami na krótko akumulator do pompy i sprawdzasz czy działa jeśli tak to szukaj przyczyny:

1-przekaźnik pompy paliwa (trudno go dostać bo ma nietypowy rozstaw nóżek) ale są dostępne przekaźniki które mają dodatkowy bolec środkowy u mnie się sprawdza i też działa. Jeśli to nie przekaźnik musisz jechać po kablach wyciągasz fotel kierowcy i po wiązce kabli jedziesz od pompy do maski jest jeden kabel chyba plusowy a gdzieś w połowie samochodu masa łączy się z innymi masami. u mnie kabel był przypalony koło pedału sprzęgła i raz pompa działała raz nie. Może też być czujnik położenia wału ale raczej bym to odrzucał bo na gazie Ci jeździ a tak by iskry raczej nie podawał jakby ten czujnik był zły. Możesz mieć też bezpośrednio przy bezpiecznikach coś rozpiętego albo przy wtyczce przy pompie paliwa. Jeśli na krótko z aku działa to musisz szukać w tych sprawach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.