Skocz do zawartości

Z4 problem ze wspomaganiem


loczeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem od niedawna wlascicielem Z4 2,2i z 2005roku i mam powazny problem ze wspomaganiem elektrycznym a mianowicie przy jezdzie na wprost przycina mi sie kierownica czy mial ktos kiedys podobny problem ? dodam ze auto ma 70tys km i na desce nie wyswietla sie zadna kontrolka informujaca uszkodzenie .Samochod mial stluczke ale do wymiany byl zderzak oraz chlodnice nie dostalo nic wiecej oczywiscie poducha wywalona czy ma ktos pomysl co moze byc przyczyna aaaaaa w miescie ten problem jest niezauwazalny kierownica dzila ok dopiero jak przekrocze 50km :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci aut tej znanej woskiej firmy na eF, feee, feerraa, FIAT :norty: jest elektryczne wspomaganie ktore przy jakies predkosci sie wylacza zeby kiera za luzno nie chodzila, ogolnie szukal bym w tym przyczynu i w calym silniku wspomagania. to tylko taka moja sugestia ale moze ktos mial juz taki problem albo wie o co kaman :)
ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis wlasnie wrocilem z Karpacza zrobilem jakies 300km i przez jakies 80km bylo ok a pozniej juz zaczela sie przycinac :(

Wyczytalem wlasnie ze tak jest jak piszesz ze jak jedziesz wolno to dziala wspomaganie lekko im szybciej tym wspomaganie chodzi ciezko tylko umnie jest taki dziwny objaw ze ona sie przycina wyczytalem ze taki problem wystepowal wlasnie w tych modelach w USA tam gdzie byl goracy klimat ,tyle ze tu nie ma goracego klimatu a nawet by powiedzial ze piz... Musze podjechac do serwisu tylko unas za samo podlaczenie wolaja prawie 350zl wiec troche drogo ale nie widze wyjscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam jestem posiadaczem bmw 1 z 2009 r po malej przygodzie (wymieniony blotnik i w sumie tyle) i tezm mam podobny problem, mianowicie przy przekroeczeniu 110 120km/h kierownica sie usztywnia ale nie jest to mniejsze wpsomaganie tylko doslownie kierownica sie zacina tak jak u Ciebie, czy dowiedziales sie o co chodzi? bede wdzieczny za jakies info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze no w sumie nie bo nie rozbieralem ale jak zdjelem poduszke to widzialem ze jest jakis wianuszek i brakuje w nim kulek wiec moze to byc cos z tym . Ja mialem wystrzelona poduszke wiec moze od strzalu poduchy poszedl wianek . Bo to musi byc cos z lozyskiem bo po nagrzaniu sie przekladni zaczyna sie zacinac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 lata później...
Panowie a ma ktoś pomysł od czego zacząć gdy nie działa to wspomaganie? Jakieś bezpieczniki czy przekaźniki, czy od razu wymiana pompy wspomagania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.