Skocz do zawartości

[e60] NIE DZIAŁAJĄ MI 2 PILOTY bmw nie łapie ich


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, właśnie co zalogowałem się na forum :) jestem świeżakiem :) i mam problem z moją betką po ostatnim weekendzie, otóż:

 

nagle przestał działać mi pilot tzn. nie chce zamknąć auta, otworzyć drzwi oraz nie otwiera klapy bagażnika ;/ czyli żadnen przycisk nie działczy... Na początku pomyślałem że to wina pilota i sprawdziłem to na zapasowym, który posiadam, okazało się jednak że jest identycznie - brak reakcji ze strony auta na zapasowy kluczyk (jeżdziłem też na tym zapasowym by się naładował, bo wiedizałem, że skoro leżał w szafi to mógł być rozładowany, ale po 200km dalej zero reakcji) więc myślę że winą pilota nie jest to spowodowane...

 

aha, co jeszcze ważne: skoro nie mogłem zamykać z pilota to auto zamykałem ręcznie kluczykiem w drzwiach kierowcy. zamyka się ok, otwieram w ten sam sposób, ale jak centralny się otworzy to nie rozłączy alarmu i muszę szybko wkładać kluczyk do stacyjki aby nie wył alarm (klakson w tym przypadku) czyli kluczyk w stacyjce rozłącza alarm, więc jest z tym ok.

 

Co jeszcze ważne i jak dla mnie dziwne, to w tym samym czasie dzieje sie dziwna sprawa z radiem tzn: kończę jazdę, wyłączam silnik, wykładam pilota ze stacyjki i po 5 min (czy go zamykam czy nie) jak odpalam na nowo auto to kasują się wszystkie ustawione radia, głośniki grają w innych ustawieniach niż były (gra sam tył, basy i soprany się resetują) wyświetlacz się ściemnia samoczynnie do pewnego poziomu, reszta w komp jest niezmieniona i trzyma ustawienia... Nie wiem czy to też może być związane z usterką pilota, po prostu stało się to praktycznie w jednym czasie

 

Będąc u znajomego mchanika po podłączneiu pod kompa auto nie wywalało błędów z tym związanycvh (pokazało jakiś błąd: kostka 30E i jakieś 2 błędy związane z prędkością..) nic poza tym, oczywiście wykasował wszystkie usterki ale dalej jest tak jak było wcześniej.

 

mam auto od lutego 2009 i nic się z nim nie działo przez ten czas

 

Proszę więc o Wasze sugestie i pomoc w tej sprawie, może ktoś miał coś podobnego lub słyszał o czymś podobnym?

 

pozdrawiam i czekam na wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witajcie :)

 

dodam odpowiedź odnośnie mojego problemu z kluczykami!

 

Sprawa okazała się nie taka oczywista i usunięcie usterki pochłonęło sporo czasu i moich nerwów :/

 

ciężko znaleźć dobrego szpeca który powie co jest nie tak i co trzeba zrobić

 

a więc do sedna, co było:

 

Padł mi moduł główny, który jest odpowiedzialny właśnie min za otwieranie i zamykanie auta. Chyba się rozkodował, elektrycy nie potrafili go na nowo zaprogramować z moimi kluczykami.

 

Wymienili mi ten moduł na używany za ok 350 zł zaprogramowali mi na nowo piloty z nowym modułem i do dnia dzisiejszego jest ok,

 

kosztowało mnie to ok 1000zł i robiłem to u swoich mechaników- żaden serwis (podobno w BMW wymieniają moduł na nowy i dają nowe kluczyki, koszt ok 3 000 zł, tak mi powiedzieli Ci moi fachowcy) chociaż oni sami tego problemu nie rozwiązali tylko moduł z kluczykami wysłali pocztą do jakiegoś kolesia na śląsk i on to zaporgramował. Moi tylko wymontowali i wmontowali, dodam że auta nie miałem ponad 3 tygodnie! ;// masakra

 

a i jeszcze mi zorali to że jak zamykam i otwieram to kierunki nie migają, więc nie wiem czy zamknąłem czy nie

 

w razie W jestem Wam pomocny

Pozdrawiam i powodzenia

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...
  • 8 miesięcy temu...
Witam rozwiązałem problem zalewa sie układ pod spoilerem robi sie zwarcie i przestają działać piloty oraz gubią sie stacje radiowe. Wymiana na nowy rozwiązała problem, nic nie trzeba kodować wymieniłem sam jest to łatwe. Może być jeszcze jedna przyczyna pękają kable przy zawiasach objawy takie zame ale piloty czasami działają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam mam ten sam problem ze pilot raz mi działa raz nie do tego klapa sama sie otwiera , stacje radiowe szaleją i resetuja sie ustawienia głosników. jak pilot działa to i ustawienia wracaja do normy i wszystko pilot przestaje działać wszystko wariuje. jakies sugestie ktoś rozwiazał taki problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Chciałem odgrzebać temat. Identyczny problem wystąpił dziś w moim niedawno zakupionym e61 z 2005 i nie wiem co robić.

 

nagle przestał działać mi pilot tzn. nie chce zamknąć auta, otworzyć drzwi oraz nie otwiera klapy bagażnika ;/ czyli żadnen przycisk nie działczy... Na początku pomyślałem że to wina pilota i sprawdziłem to na zapasowym, który posiadam, okazało się jednak że jest identycznie - brak reakcji ze strony auta na zapasowy kluczyk (jeżdziłem też na tym zapasowym by się naładował, bo wiedizałem, że skoro leżał w szafi to mógł być rozładowany, ale po 200km dalej zero reakcji) więc myślę że winą pilota nie jest to spowodowane...

 

aha, co jeszcze ważne: skoro nie mogłem zamykać z pilota to auto zamykałem ręcznie kluczykiem w drzwiach kierowcy. zamyka się ok, otwieram w ten sam sposób, ale jak centralny się otworzy to nie rozłączy alarmu i muszę szybko wkładać kluczyk do stacyjki aby nie wył alarm (klakson w tym przypadku) czyli kluczyk w stacyjce rozłącza alarm, więc jest z tym ok.

 

Czy ktoś z wawy potrafi uporać się z problemem?

Poszukuje wszelkich materiałów o bmw e60/e61, filmów, poradników, artykułów, zdjęć, plików, tapet...itp ... Jeśli ktoś z was ma ciekawe materiały proszę o info na pw (po weryfikacji wrzucę na bloga z dopiskiem twojego niku). Z góry dzięki.

Link do bloga patrz obok - moja strona www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można ale znalazłem ciekawe video z demontażu i naprawy:

Wygląda to dosyć skomplikowanie i trzeba mieć czas.

 

Kluczyk nie działa. po otworzeniu z kluczyka załącza się alarm, a po przekręceniu zapłonu cichnie... ryglowanie z przycisku w desce działa.

 

Na domiar złego od dłuższego czasu słabo pali. pada mi akumulator. 32% sprawności. czy to może mieć wpływ na pracę kluczyków?

Ponadto kilka dni wcześniej zauważyłem że nie ryglują się drzwi po ruszeniu z miejsca (wcześniej same się ryglowały). Wiem że można to samemu ustawić ale dlaczego samo się zresetowało?

Kolejny problem to było oświetlenie w bagażniku. Lampki się non-stop świeciły i nie wygaszały. Po wyjęciu żarówki w klapie bagażnika problem ustąpił.

 

Zakładam że sama wymiana aku starczy ale może być konieczność zlokalizowania przetarcia wiązki kabli i ewentualnej naprawy.

 

Może ktoś polecić warsztat w warszawie lub okolicy który podejmie się naprawy problemu z kluczykami oraz wymiany akumulatora z programowaniem nowego w rozsądnej cenie?

Poszukuje wszelkich materiałów o bmw e60/e61, filmów, poradników, artykułów, zdjęć, plików, tapet...itp ... Jeśli ktoś z was ma ciekawe materiały proszę o info na pw (po weryfikacji wrzucę na bloga z dopiskiem twojego niku). Z góry dzięki.

Link do bloga patrz obok - moja strona www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem leżał w wiązce w zawiasach klapy bagażnika. Wiązka zrobiona. Piloty działają.

 

Polecam pana od elektromechaniki na ul. Bystrej w Warszawie (Targówek-Zacisze).

Warsztat w środku wygląda porządnie, tak jak powinien wyglądać warsztat elektromechanika, a to ważne. No i sprzęt odpowiedni.

Komuś już wcześniej uporał się z podobnym problemem w e61. Ma na stanie diversity na podmianę i sprawdzenie.

Dziś pomógł mojej e61.

 

tel. 508485285

http://cama.waw.pl/

 

Zapłaciłem 350 zł za naprawę wiązki i wszystko działa.

Poszukuje wszelkich materiałów o bmw e60/e61, filmów, poradników, artykułów, zdjęć, plików, tapet...itp ... Jeśli ktoś z was ma ciekawe materiały proszę o info na pw (po weryfikacji wrzucę na bloga z dopiskiem twojego niku). Z góry dzięki.

Link do bloga patrz obok - moja strona www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Posiadam E61 z 2008 roku z kluczykami Smart Key, wersja bez komfortu (nierozbieralny). Auto kupiłem świadomie z problemem niedziałających pilotów otwierania/zamykania, w tej chwili muszę otwierać grotem. Obecnie próbuje ustalić przyczynę. Czy w e61 lci każdy rodzaj kluczyka ładowany jest w stacyjce? Posiadam kluczyk nierozbieralny mimo to widziałem poradnik jak wymienić w nim baterie, dlatego zastanawiam się czy moja e61 ma opcje ładowania w stacyjce. Poprzedni właściciel przekazał mi, że na początku padł jeden kluczyk i zaczął używać drugiego, który wytrzymał dobre pół roku. Instalacja w dachu oraz tylnej klapy została wymieniona na nowe dwa lata temu. Wiem, że przyczyną może być również wzmacniacz antenowy znajdujący się pod tylną blendą, ale wtedy wg mnie obydwa kluczyki powinny przestać działać jednocześnie. Proszę o informację, czy istnieje możliwość, że uszkodził się jakiś moduł w stacyjce odpowiedzialny za ładowanie? Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Problem leżał w wiązce w zawiasach klapy bagażnika. Wiązka zrobiona. Piloty działają.

 

Polecam pana od elektromechaniki na ul. Bystrej w Warszawie (Targówek-Zacisze).

Warsztat w środku wygląda porządnie, tak jak powinien wyglądać warsztat elektromechanika, a to ważne. No i sprzęt odpowiedni.

Komuś już wcześniej uporał się z podobnym problemem w e61. Ma na stanie diversity na podmianę i sprawdzenie.

Dziś pomógł mojej e61.

 

tel. 508485285

http://cama.waw.pl/

 

Zapłaciłem 350 zł za naprawę wiązki i wszystko działa.

 

Zna ktoś to miejsce można śmiało podjechać? Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.