Skocz do zawartości

formalnosci zwiazane z zakupem auta


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

na poczatku z gory przepraszam, jezeli ten temat nie jest w tym dziale co trzeba.

 

Otorz w piatek zamierzam zakupic uzywany samochod z Polski, któremu 07.09 konczy sie OC i 09.09 przegald. Jakie formalności mnie czekaja i w jakiej kolejnosci? Probowalem szukac przez wyszukiwarke ale nie moglem znalesc konkretnej odpowiedzi. z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja w urzedzie komunikuacji (auto musi miec wazny przeglad) Wizyta na stacji diagnostycznej przed koncem przegladu

I zawarcie OC tu uwaga na zerwanie poprzedniej masz 30 dni Oc przechodzi na ciebie z samochodem i o ile w poprzednim okresie bylo zaplacone to obowiazuje nadal :wink:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rejestracja w urzedzie komunikuacji (auto musi miec wazny przeglad) Wizyta na stacji diagnostycznej przed koncem przegladu

I zawarcie OC tu uwaga na zerwanie poprzedniej masz 30 dni Oc przechodzi na ciebie z samochodem i o ile w poprzednim okresie bylo zaplacone to obowiazuje nadal :wink:

 

Tylko właśnie czy przypadkiem poprzedni właściciel i tak nie musi przedłużyć tego OC skoro go nie wypowiedział miesiąc wcześniej? Nawet jak nabywca wypowie umowę to wydaje mi się, że sprzedający w takiej sytuacji musi opłacić OC na następny rok i dopiero potem wycofać pieniądze za te 11 pozostałych miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No jak nie. W momencie gdy sprzedajesz auto i nabywca pisemnie zrezygnuje z Twojej polisy OC, udajesz się z tym wypowiedzeniem, kopią polisy i umową sprzedaży (lub fakturą) do ubezpieczyciela i oddają Ci resztę kasy licząc od końca miesiąca, który poprzedził sprzedaż. Jeżeli nabywca Ci nie wypowie umowy OC to trwa ona do końca okresu na jaki została podpisana a sprzedający i tak musi poinformować ubezpieczyciela, że sprzedał auto, bo z automatu będą go ścigać o składkę za następny rok. Dlatego właśnie wg mnie w przypadku opisanym przez założyciela tematu, w związku z tym okresem miesięcznym, sprzedający i tak powinien przedłużyć umowę zanim sprzeda auto, ponieważ sprzedaż nastąpi kilka dni przed samym końcem umowy OC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jedyna opcja ale jak kupujesz auto z oc to czemu masz sie go zrzekac :?:

Umowa przedluzy sie z ustawy, a byly wlascieciel bedzie scigany za okres w ktorym auto bylo jego, pozniej nowy wlasciciel decyduje czy chce oplacic czy zerwac umowe.

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bo to jest kwestia dogadania się. W momencie sprzedaży stawiasz sprawę jasno, że nabywca musi wypowiedzieć Ci umowę.

 

Powiem Ci, że nie jest to problem, bo każdy ma swoje ulubione ubezpieczalnie, wykupuje pakiety itd więc ludziom nie zależy na OC jakoś mocno, szczególnie, że obecnie nie są to wysokie stawki. Do tego każdy ma inne zniżki itd, więc i tak nabywca musi skorygować polisę zależnie od swoich zniżek. Generalnie ludzie wolą od nowa sobie te sprawy załatwiać, więc bez specjalnych problemów zrzekają się umowy OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.