Skocz do zawartości

320ci silnik m52TU- problem z olejem silnikowym


maniek-e46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow. Moj problem polega na tym ze od samego zakupu auta borykam sie z problemem nierownej pracy zimnego silnika. Poczatkowo myslalem ze to cos w elektryce nie tak wiec mechanik zalecil wymiane swiec i cewek. po wymianie to samo do momentu az silnik nie zlapie minimalnej chociaz temp. Wiec udalem sie do drugiego magika ktory stwierdzil ze sprawy elektryczne mam ok, wtryskiwacze pracuja ok, cisnienie na rozgrzanym silniku w cylindrach ok. I dal mi taka diagnoze ze moge miec za gesty olej w silniku ktory do momentu rozgrzania powoduje nierowna prace silnika az buda trzesie. Obecny olej to Vavoline 10W40. prosze o rade czy moze byc tak jak on mowi. I jaki olej wlac zatem. dzieki za wszelkie podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to troche naciagana diagnoza. Ten olej nie jest az tak gęsty zeby sie buda trzęsła... Jeszcze teraz? Latem?

 

Chyba ze zamiast oryginała 10W40 sprzedali Ci jakis podrabiany syf o niewiadomych parametrach - takie przypadki też bywają

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi nierówno to znaczy że nie na wszystkich cylindrach?Czy może obroty falują góra dół?

Możliwe że masz coś już Vanosami.Miałem kiedyś przypadek w 2,8 TU że zaraz po odpaleniu zimnego do momentu jak temperatura weszła na połowę niebieskiego obroty wariowały i silnik źle pracował.Powodem były uszczelnienia na Vanosach.

Możesz zrobić próbę.Jak będzie zimny zdejmij wtyczkę z elektrozaworu sterującego nastawnikiem od wałka ssącego i zobacz jak będzie chodził.Jak będzie poprawa to znaczy,że coś z Vanosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Aguire wlasnie jak mowisz nie chodzi na wszystkie cylindry. a z obrotami jest tak ze trzymaja sie w normie a po chwili spadna i zaczyna trzasc autem. niby na kompie bylo wszystko w porzadku z vanosami bo tez sprawdzalem. ale u mnie musi temperatura bardziej wzrosnac zeby sie wszystko uspokoilo. a jak wydaje mi sie ze to za dlugo trwa gasze motor odpalam ponownie i wtedy wszystko ok. szczeze to juz mialem 100 diagnoz i w

desperacji lapie sie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega powyżej napisał "temat rzeka". Moja rada, podjedź do mechanika, który zna się na BMW. Zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Nie wiem czy ktoś na forum Ci pomoże nie oglądając fizycznie auta.

 

Jak jesteś ze śląska to mogę polecić ci paru dobrych mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.