Skocz do zawartości

BMW E38 Roczniki Wyposażenie


NormanWeed

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna BMW E38, czy kwestia wyposażenia jest adekwatna do pojemności silnika? Bo patrząc na allegro im słabszy silnik tym biedniej w środku, a zależy mi na dosyć oszczędnym silniku, który jednak trochę mocy posiada i czarnych skórach w środku, i w miarę świeżym roczniku 97+. Jaki silnik możecie mi polecić? I za ile dostanę siódemkę spełniającą te wymagania? W Polsce i w Niemczech?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie z tym bywa - najczesciej E38 750i jest bardzo dobrze wyposazone, pozostale wersje (poza oczywiscie wyposazeniem standardowym) zdarzaja sie dosc bogato doposazone, ale czasem maja np. nawiewy sterowane recznie. Na zachowany w oryginalnym stanie i prawidlowo serwisowany egzemplarz z rocznikow 97+ trzeba liczyc od ok. 20 tys PLN w gore. Rozsadne spalanie i osiagi zapewnia 728i w manualu, ewentualnie 730d. Dobrym pomyslem jest tez 735i. Jezeli szukasz egzemplarza naprawde w dobrym stanie, warto sie po niego samemu wybrac do Niemiec i najbardziej zwracac uwage na stan techniczny, mniej na rocznik.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :) Na auto niestety miałbym maksymalnie 20 tysięcy, opłaca się rozglądać za E38 z tą sumą czy odpuścić i kupić np. E39? Co do auta to wiadomo że stan jest ważniejszy dla mniej niż rocznik wole mieć 95 rocznik ale igła niż szrot z 98 :)

Myślałem nad wycieczką do Niemiec po to auto, na 750i nie mam co liczyć bo nie będzie mnie stać na utrzymanie tego auta. Wersja Long występuje w jakich wariantach silnikowych? Najbardziej zależy mi na skórze w środku, nie potrzebuje jakiejś wyższej technologii na pokładzie. Potrzebuje auta które ma moc, ale nie trzeba mieć rafinerii żeby nim jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 nie bedzie specjalne tansze od E38 - ceny uzywanych egzemplarzy sa podobne.

Wiekszosc E38 jest wyposazona w skorzana tapicerke, nawet z poczatku produkcji.

Ja na Twoim miejscu poszukalbym zadbanego 728i z lat 95-97, z manualna skrzynia biegow (chyba, ze zalezy Ci na automacie) - ewentualnie 728iL.

Do tego porzadna sekwencyjna instalacja LPG, z tym, ze wazne, aby zakladal ja warsztat, ktory ma doswiadczenie z gazowaniem silnikow M52 i koszty utrzymania beda na poziomie duzo mniejszego samochodu (tzn. koszty prawidlowego utrzymania samochodu, bez zadnego druciarstwa).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Long występuje w jakich wariantach silnikowych?

 

 

W każdej wersji benzynowej :D

 

czy kwestia wyposażenia jest adekwatna do pojemności silnika?

 

To wszystko zależało od grubości portfela kupującego. Mógł wybrać najmniejszą wersję silnikową, a wyposażenie natomiast mógł wybrać takie jakie 750i ma zazwyczaj w standardzie. Ale powiem szczerze, że nie widziałam jeszcze porządnie wyposażonej 728i biorąc pod uwagę nr VIN. Jeżeli posiada bogate wyposażenie to zazwyczaj właściciel sam sobie je z czasem doposażył. No ale wiadomo, że jeżeli ktoś ma wypieszczone auto to za darmo go nie oda. Mając 20 tys możesz śmiało szukać :D za te pieniądze uda się znaleźć coś wartego uwagi. Pocieszę Cię tym, że inni próbują szukać 7mki "na wypasie" i w "fabrycznym" stanie za 10 tys :lol: Także szukaj i w razie co to wrzucaj linki z aukcji do oceny. Na pewno pomożemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś rozpiska silników? Ile ma KM i jakie spalanie? Bo google mi znaleźć nie może. Bardzo korzystnie w moich oczach wygląda jednostka 728iL, interesuje mnie benzyna i manual. O ile się nie mylę to prawie 200 koni, takie auto mi wystarczy. Jak wygląda średnie spalanie w mieście na trasie takiego silnika?

 

Mając 20 tys możesz śmiało szukać :D za te pieniądze uda się znaleźć coś wartego uwagi. Pocieszę Cię tym, że inni próbują szukać 7mki "na wypasie" i w "fabrycznym" stanie za 10 tys :lol: Także szukaj i w razie co to wrzucaj linki z aukcji do oceny. Na pewno pomożemy :D

 

Ok dzięki, ucieszyła mnie ta informacja :D Myślałem, że auto którego nie będę miał dość po pół roku i nie przewyższy swojej ceny kosztami utrzymania będzie kosztować ponad 25 tysięcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie tutaj:

 

www.automobile-catalog.com

 

Dosc duzo danych o wszystkich siodemkach (w ogole o najprzerozniejszych samochodach), w tym z mozliwoscia porownania.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowałem się na BMW 728iL, dużo trudniej będzie znaleźć wersję long?

I jako że nigdy nie byłem fanem modyfikacji w aucie, chciałbym się zapytać jak można obniżyć zawieszenie w takiej siódemce?

Odrazu zaznaczam że nie będę tam dawał neonów i spojlerów, jedynie ładne felgi z rantem, szerokie kapcie, i ciemne szyby:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.