Skocz do zawartości

Sprzęgło szarpie e39 530d


dddpawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymieniłem kompletne sprzęgło, koło dwumasowe. Przez krótki czas było wszystko oki. Teraz pojawiły się poszarpywania przy ruszaniu. Na wstecznym nie ma problemu. Poszarpywanie, schodkowanie sprzęgła jest odczuwalne najbardziej przy zimnym silniku. Gdy auto jest obciążone 5 osobami to częściej są poszarpywania, nawet przy nagrzanym silniku. Sprzęgło zaostało zamontowane firmy LUK. Zastanawiam się jeszcze nad wymianą wysprzęglika. Proszę o poradę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, wiec zebys nie miał mi za złe za poradę.

Napiszę Ci, co ja bym zrobił.

Ocenił wpierw stan skrzyni biegów. Przejedz sie i wsłuchaj się, czy któryś bieg warczy podczas jazdy (jak lekko dodasz gazu bedzie juz slychac). Zanim skrzynka na tyle sie zuzyje, że warczy, najpierw będzie rzęzić, jakby w tle. Z początku myślalem, że to odglos z silnika, ale nie.

Na 100% bedą towarzyszyć wibracje na drązku zmiany biegów, jak lekko ją pchniesz do przodu, lub do tyłu (zaleznie od zuzytego łożyska wałka któregoś biegu, oczywiscie caly czas wcisniety gaz). Mój wichruje na IV i II.

 

Jak nie ma zadnych niepokojacych dzwiekow ani wibracji na drążku (dzwiek przypomina wywaloną podporę wału), to skrzynkę masz jeszcze w dobrym stanie.

Można się zatem pokusić o jej demontaż i wymienic łozyska na wejsciu i wyjsciu. Poszukaj jakiegoś magika, który takie rzeczy robi w rozsądnej cenie. Po ich zmianie zalewasz nowy olej.

Moja już warczy na III i IV biegu jak cholera, jakikolwiek jej remont jest juz nieopłacalny i bede szukał jakiejś używki mniej zajechanej.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.