Skocz do zawartości

Problem z licznikiem ... nie działa


krzychuziom

Rekomendowane odpowiedzi

witam, panowie kupiłem BMW 2004r 3.0d 218 KM kombi, nie działa licznik , tzn po zapaleniu wyświetla komunikaty, godz przebieg itp ale nie działa poziom paliwa , zużycie paliwa , obrotomierz i prędkościomierz ... i autko nie równo chodzi troszkę poduszki ok poszły tylko napinacze co może być nie tak? niestety nie mam dostępu do kompa żeby sprawdzić błędy... może to być jakiś czujnik ? bezpiecznik? dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne jak robiłem test zegarów wszystkie kontrolki się oświeciły ale wskazówki ani drgną ... po paru przekręceniach kluczykiem , wyświetlacz od check-a i przebiegu robią się strasznie jaskrawe... ale po zrzuceniu klemy minusowej i podłączeniu jest ok na parę przekręceń kluczykiem... :/:/:/ a potem znów to samo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mogą być jeszcze objawy ? bo poza licznikiem żadnych innych usterek nie zauważyłem... sam już nie wiem co to może być , dziwne że licznik nie działa... autko stało ponad miesiąc ale to chyba nie ma żadnego znaczenia... wszystko chodzi tylko wskazówki stoją jak martwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ;D napinacze nigdy same nie poleca... zazwyczaj z poduszka kierowcy ida... wiec pewnie kot wymienil poduszke.

 

zreszta jak napinacze polecialy to pewnie klema bezpieczenstwa przy akumulatorze tez poleciala... ;)

zrobil sie spadek napiecia i zegary w kiszcie ;) proponuje przelozyc na chwile zegary z innego pojazdu... jak masz...

 

niestety na 70% licznik do wymiany. podmień z innego samochodu i wsadz do niego swoj... zobacz czy bedzie dzialac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem z BMW , napinacze lecą same , poduszka kierowcy jest na pewno ok , i nikt nic nie zmieniał , po prostu nie dostał takiego mocnego strzału żeby poleciały poduchy , podłóżnice nie ruszone , tylko okular , a więc nawet nie miały by prawa wystrzelić , ost w oplu astrze III tez lekki strzał poduszki ok a napinacze poszły , no ale wracając do tematu na pewno wybiorę się na kompa żeby sprawdzić a jak wygląda kwestia licznika? można podmienić np z innej 3.0D ? czy trzeba coś zmieniać , logować , jest w liczniku jakiś imo albo coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz wsadzic na chwile zeby sprawdzic to nie musisz programowac... powinno dzialac :) przynajmniej tak bylo u mnie w e65 kiedys jak licznik polecial... ze podmienilem na chwile znajomego i jego chodzi... powiem nawet lepiej benzyne mial... moj nie chodzi wiec kupilem, programowanie i pewnie chodzi do dzis... nie wiem bo auta juz nie mam ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dziś podłączyłem auto pod kompa kupiłem fejsa i zdiagnozowałem inp-ą , jeśli chodzi o licznik były dwa błędy które są w sumie cały czas , jeden dotyczył czujnika temp. zew bo nie działa choć jest podpięty... nie wiem why :/ , a drugi zbyt wysokiego lub niskiego napięcia w sterowniku/przekazniku więc polazłem na tył i wyjąłem jeden przekaznik taki kwadratowy obok bezpieczników poruszałem nim i poruszałem kablami i ku mojemu zdumieniu licznik zaczął działać tzn wszystko oprócz poziomu paliwa ... i środkowy wyświetlacz dalej świeci jasno i powiem szczerze nie wiem co dalej co jeszcze zauważyłem to ekonomierz chodzi "ociężale" tzn pooowoli się podnosi i opada , obroty chodzą ok i prędkość też a więc gdzieś będzie problem z napięciem... jakieś propozycje ? czy tylko ktoś od BMW ? :):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami sa rozne jaja jak auto postoi ale tez wystepuja problemy np z radiem, potem przechodzi na zegary, moze aku byl zmieniany i nie bylo adaptacji? moze klema zwariowala, czytalem tutaj na tym forum, ze po strzale taka kleme nalezy wymienic, nie wiem czy to prawda ale jak tak to moze to

czasami przy korekcie licznika tez potrafi sie cos zwalic i pomimo wrzucenia poprzedniego wsadu licznik nie wstaje lub wstaje czesciowo

podjedz do elektronika BMW, niektorzy to skarbnica wiedzy w trudnych przypadkach

strzal mogl uszkodzic czujnik czujnik temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.