Skocz do zawartości

Opony zimowe do e46 320d Touring 2002r


ruchu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić opony zimowe do mojego auta. Pierwsze pytanie kiedy kupować ? teraz ? czy poczekać jeszcze trochę, aż wejdą tego roczne ( i zeszłoroczne potanieją ? ).

 

Drugie pytanie, chciałem założyć rozmiar 195/65/R15, lecz okazuje się że wg. naklejki na słupku, najmniejsza opona która pasuje to 205/55/R16.

http://img825.imageshack.us/img825/4026/81920981.jpg

 

I tu pojawia się drugie pytanie, czy mogę jednak założyć 195/65/R15 ? czy sztywno trzymać się tego co jest napisane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jest auto po lifcie?

 

Mam mocniejsze auto bo 323i i u mnie bez problemu wchodzą 195. Na zime mam własnie 195/65/15. Bardzo polecam ten rozmiar, dobrze sie na nim jezdzi.

 

U mnie na wklejce ten rozmiar występuje jako dopuszczalny.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym kupić opony zimowe do mojego auta. Pierwsze pytanie kiedy kupować ? teraz ? czy poczekać jeszcze trochę, aż wejdą tego roczne ( i zeszłoroczne potanieją ? ).
A czemu miałyby potanieć? To nie owoce, które się przeterminują i spleśnieją. Tegoroczne od dawna są w sprzedaży, więc kupuj wtedy kiedy uważasz.

 

wg. naklejki na słupku, najmniejsza opona która pasuje to 205/55/R16.

 

I tu pojawia się drugie pytanie, czy mogę jednak założyć 195/65/R15 ? czy sztywno trzymać się tego co jest napisane ?

Trzymaj się tego , co na słupku

 

Mam mocniejsze auto bo 323i
Mocniejsze? Moment obrotowy masz o wieeeele mniejszy. A to on decyduje o tym, że na zbyt wąskich oponach może być ciężko ruszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.