Skocz do zawartości

E60 instalacja telefon/zestaw głośnomówiący


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Koledzy mam coś takiego w samochodzie (zestaw fabrycznie zamontowany w BMW pod Nokię 6310i wewnątrz pojazdu)

http://img841.imageshack.us/i/19048685.jpg/

i spięty jest ten uchwyt z anteną w tylnej szybie: http://img3.imageshack.us/i/24873544.jpg/

Co prawda nie mam tej Nokii w zasięgu swoim ani znajomych i zastanawiam się czy ten zestaw jest coś warty. Przeszukałem iDrive i nie widzę tam żadnych opcji nt. telefonu - we wnętrzu pojazdu nie widzę żadnych mikrofonów i głośniczków, a z poprzednim właścicielem jak rozmawiałem to powiedział że korzystał z tego na samym początku jak miał jeszcze tą Nokię ale choćbym nie wiem co robił i jak go prosił to nie jest sobie w stanie przypomnieć jak to funkcjonowało.

Ja się zastanawiam czy to tylko uchwyt z ładowarką i lepsza anteną czy faktycznie idzie przez to pogadać. U mnie na

jednej małopolskiej "wsi"(dawne województwo) nie bardzo chcą w komisie pożyczyć nokię ani nie kwapią się żeby wyjść na zewnątrz i sprawdzić czy to działa a ja nie będę kupował w ciemno dla bajeru - jakby się ktoś wypowiedział w temacie byłbym wdzięczny.

 

PS.

Przepraszam za jakość zdjęć - robione telefonem

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wyglada to jak zwykły zestaw głosnomówiący nokii dedykowany do telefonu 6310. Korzystałem z takiego kilka lat temu. Zestaw nie jest przeznaczony tylko do BMW - można go sobie założyć do każdego auta (nie ma żadnej integracji z idrive). Zestaw składa się z uchwytu, centraki, głośnika, mikrofonu i anteny. U Ciebie zapewne podłączony jest do mikrofonu BMW. Zestaw działa bezobsługowo - poprostu wkładasz tel w uchwyt.

Pozdr

albi

 

PS raczej nie jest to zestaw "fabryczny" założony w BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Dziękuje za info - jakoś się postaram Nokie6310i załatwić i sprawdzić. Głośnika ani mikrofonu nie widzę ;) dlatego zastanawiam się jak to będzie działać i czy w ogóle (odbiera się przyciskami na kierownicy ??) .

Pisząc fabryczny miałem na myśli to że 1 właściciel kupując auto miał już to zainstalowane odbierając pojazd z salonu.

Będę się doktoryzował i dam znać - ale jakby ktoś miał jakieś sugestie proszę o info.

 

EDIT

Z ciekawości czy idzie zamiast dedykowanego zestawu do 6310i zamienić ten uchwyt na coś nowszego ? Powiedzmy Nokia E52 ?

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie dawno kupilem BMW e60 2006 i mam podobny zestaw tylko ze do Noki 6610.

Jak rozmawialem o tym z poprzednim wlascicielem, powiedzial ze przy kupnie tego samochodu z salonu zarzyczyl sobie taki zestaw.

(Montowany przez BMW). Kupilem sobie Nokie 6610 do tego zestawu bo bylem ciekawy jak to dziala.

 

Telefon nie jest podlaczony z iDrivem i przycisk na kierownicy "sluchawka" nie dziala do odbierania w takich zestawach.

Sluzy ona do odbierania telefonu tylko jesli masz w samochodzie bluetooth.(w iDrive musialaby byc opcja bluetooth).

 

Mozna powiedziec ze to tylko system glosnomowiacy.

Nie widac microfonow, a dzwiek jest w glosnikach.

 

Ogolnie przydatne i fajnie dziala.

 

"Mozesz zmianic na kazdy zestaw,telefon tylko ze z wtyczka DKU-5 :

http://www.ancglobal.net/ebay/mobileaccessories/nokia_dku5_0.JPG

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Dzięki za informację. W przyszłym tygodniu będę miał 6310i więc będę testował. Pewnie jest jak mówisz - czysty system głośnomówiący :)

Ja póki co zlokalizowałem głośnik od zestawu - zainstalowany pod schowkiem ze strony pasażera. Nie widzę "mikrofonu" ale być może telefon ściąga głos lub jak kolega wyżej napisał wykorzystuje mic od BMW seryjny. Pewnie przyciski na kierownicy nie będą działać również i u mnie :)

 

Pozdrawiam

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk ... to nie inwestycja ;)

Zestaw jest zamontowany a telefon kupuję za demobilu w dobrym stanie za 1PLN + VAT ;)

 

A jak będę miał inny telefon - bardziej dzisiejszy ;) to zawsze w schowku mam urządzenie "zewnętrzne" na bluetooth które chętnie się połączy i przez niego też porozmawiam. Grzebał w aucie nie będę z dodawaniem/odejmowaniem modułów ....

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z telefonem w e 60 2004 ale będąc w serwisie dowiedziałem sie że te modele wyposarzone są w bluetooth i kazdy telefon posiadający sygnał bluetooth musi działać, więc po przyjeździe do domu zaczołem kombinować no i się udalo pod warunkiem że macie zapisany klucz dostępu tj 4 cyfry a samochodzik konfiguruje telefon. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz troche jak kobieta:

 

te modele wyposarzone są w bluetooth i kazdy telefon posiadający sygnał bluetooth musi działać

 

muszą czy nie - nie zawsze działają i nie wszystkie telefony - takie są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka dla kolegi AMIZ

Zacznijmy od tego że nie każdy pojazd serii 5 model E60 ma fabrycznie montowany moduł bluetooth

 

A potem dochodzą kwestie przywołane przez kolegę Ignis

 

PS.

A może to jest kobieta ?? Chociaż po formie osobowej w jakiej się wypowiada byłoby to błędne założenie ;)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na pokładzie tel. Professional samochód też jest wyposażony w bluetooth ale o parowaniu z innym tel. jak ten w podłokietniku możesz zapomnieć !

i wasnie tak mam!

Znajduje nawet swój telefon i się z nim paruje ale na tym poprzestaje... Nijak się nie da przez to rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na pokładzie tel. Professional samochód też jest wyposażony w bluetooth ale o parowaniu z innym tel. jak ten w podłokietniku możesz zapomnieć !

i wasnie tak mam!

Znajduje nawet swój telefon i się z nim paruje ale na tym poprzestaje... Nijak się nie da przez to rozmawiać.

Dokładnie tak jak u mnie : urządzenia "widzą" się ale na tym się kończy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki deal mam w MB - urządzenia się widzą wymieniają i akceptują kody ... ale na więcej je nie stać ;)

Nawet w ASO polegli ....

 

A w E60 brak Bluetooth - przynajmniej u mnie ale widzę że niewiele straciłem :D

Nokia już jest w zasięgu - teraz muszę SIM przełamać i dzielnie korzystać w samochodzie z wysłużonego telefonu który jak widać daję radę w każdym warunkach ;)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.