Skocz do zawartości

320 d Automat - problem z rozruchem i biały dym z rury


d_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Przekopałem forum i coś się dowiedziałem, ale nie wszystko. Mój problem polega na tym iż śmierdzi mi spod maski paliwem. Wjechałem na kanał i zauważyłem że na misce olejowej są krople paliwa które wycieka, ale skąd???

Zaprowadziłem do warsztatu koleś pooglądał coś tam niby uszczelnił, ale nic. Nadal silnik jest mokry i smród paliwa spod maski. Zaprowadziłem na poprawkę, i tak kolejny raz i dalej nic.

Do tego zaczęły się problemy z odpalaniem jak postoi kilka dni. Kręcę rozrusznikiem jakieś 20 - 30 sek i w tym czasie z rury leci biały dym. Jak już zaskoczy to przez chwilę (1-3 sek) zatrzęsie silnikiem(nierówne obroty) i dalej jest ok.Któregoś razu jak kręciłem rozrusznikiem , przerwałem na chwilę i zerknąłem pod maskę i zauważyłem bąble powietrza w przewodzie. Oprócz tego założony jest zawór zwrotny, niewiadomo po co. Moc nie spadła. Jak jest ciepły to odpala bez problemu.

Po raz kolejny zaprowadziłem do warsztatu, mechanik pościągał wszystkie osłony jakie były tylko na silniku, pooglądał wtryskiwacze , pompę, przewody, ( ja sam też) i nigdzie nie można zlokalizować tego wycieku. Oczywiście za każdym razem nie wziął kasy extra.

Niestety wysłał mnie do pompiarza bo ponoć tylko on może mi pomóc.

I teraz pytanie:

Mechanik stwierdził że rozszczelniła sie pompa wtryskowa na oringu wewnątrz pompy. Czy to jest możliwe?

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to mozliwe.....mialem podobnie..pompa pojechala do regeneracji..koszt nie maly a problem pozostał. kopcił na biało jak u ciebie na zbiorniku robiłem 300km... :mad2: okazało sie ze miedziana podkładka po wtryskiem się zużyla i stamtąd ropka sobie ciekła, kapała na wydech i stąd biały dym..popatrz dokładnie a nóż zobaczysz skad cieknie bo koszta pompy spore...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to mozliwe.....mialem podobnie..pompa pojechala do regeneracji..koszt nie maly a problem pozostał. kopcił na biało jak u ciebie na zbiorniku robiłem 300km... :mad2: okazało sie ze miedziana podkładka po wtryskiem się zużyla i stamtąd ropka sobie ciekła, kapała na wydech i stąd biały dym..popatrz dokładnie a nóż zobaczysz skad cieknie bo koszta pompy spore...
napewno paliwo nie spala sie prawidłowo..za bogata mieszanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to mozliwe.....mialem podobnie..pompa pojechala do regeneracji..koszt nie maly a problem pozostał. kopcił na biało jak u ciebie na zbiorniku robiłem 300km... :mad2: okazało sie ze miedziana podkładka po wtryskiem się zużyla i stamtąd ropka sobie ciekła, kapała na wydech i stąd biały dym..popatrz dokładnie a nóż zobaczysz skad cieknie bo koszta pompy spore...
napewno paliwo nie spala sie prawidłowo..za bogata mieszanka

off topic: żle edytowałem post..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zauważyłem żeby spalanie było większe nic sie nie zmieniło jeśli chodzi o spalanie czy osiągi.

Mówisz że regeneracja pompy to spory koszt. A wiesz mniej wiecej na ile sie nastawić?

Co do wycieku to naprawdę trudno cokolwiek wypatrzeć. Obserwowaliśmy przez ok 3 dni każdy element po elemencie i nic. :cry2:

pozdrawiam

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak szczelność na wyjściu ze zbiorniczka z filtrem paliwa?? Wymień przelewy na NOWE, dokręć pokrywkę zbiorniczka filtru paliwa i odpowietrz układ.

 

Przelewy to są te wężyki między wtryskami(takie czarne krótkie przewody)? Bo właśnie tam zauważyłem pęcherze powietrza jak ma problem z odpaleniem? Czy z tych przelewów tez może sie sączyć takk delikatnie że jest to raczej niezauważalne?

pozdrawiam

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a czy odpowietrzanie to jakaś skomplikowana operacja? poradzę sobie sam?

oprócz tego te pęcherze powietrza w przewodzie i zawór zwrotny. Czy jeśli będą padnięte te przewody to to wszystko zginie?

pozdrawiam

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.