Skocz do zawartości

LPG STAG300 -automat czy ręczne ustawienia?


Wielebny

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim V8 3,5l M62b35 236km posiadam od dosłownie niedawna LPG instalacje Stag300 + KME GOLD. Gazowanik ręcznie skalibrował instalacje zaś mój mechanik do BMW polecał mi aby akurat w przypadku BMW i tych silników automatyczna kalibracja jest lepsza. Obecnie mam na automacie ale tak naprawdę jak powinno być, wrócić do gazownika na ręczne ustawienia czy tak pozostawić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie lepsza jest autoadaptacja, jeśli o to Ci chodzi.

 

Przy ręcznym ustawianiu, zdarza się nieraz rozjechanie mapy gazowej, co później wpływa negatywnie na pracę motoru na benzynce.

Przy automatycznej już nie, bo sterownik gazowy, wzoruję się na wcześniej zebranej mapie benzynowej, dokonując korekt przy podawaniu gazu.

Bierze pod uwagę zużywające się wtryskiwacze, parownik, itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie to chyba chodzi o autokalibrację na początku?

W Stagu trzeba najpierw zrobić autokalibrację na postoju po montażu.

Następnie jedziemy w trasę na benzynie aby sterownik gazowy zrobił sobie mapę benzynową.

Jak zrobi mapę benzynową to jedziemy na gazie w podobnych warunkach drogowych i robimy mapę gazową.

Na tym etapie trzeba poustawiać mnożnik mapy gazowej aby linia gazu pokrywała się z benzyną.

Nieraz po trasie okazuje się że trzeba zmienić rozmiar dysz bo po kalibracji na postoju niezawsze to wychodzi.

Swoją drogą ciekaw jestem jak chodzi twoje auto na jednym tylko reduktorze KME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten reduktor widziałem przed zamontowanie i jest z dwoma wyjściami na każda z głowic. Bałem się początkowo czy podczas przyspieszania dynamiczniejszego będzie spadało ciśnienie w układzie LPG i instalacja zacznie przełączać się na benzynę ale wszystko działa poprawnie. Czy trasa jakieś 40 kilometrów typu Bydgoszcz -> Toruń przejechana na benzynie wystarczy na ustawienie mapy dla LPG? Akurat rano jadę do Warszawy wiec resztę bym zrobił na LPG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i warto zainwestować w interfejs USB i raz na jakiś czas kontrolować ustawienia mapy przez podpiecię się laptopem,

wykonanie ewentualnych korekt jest dziecinnie proste -> www.ac.com.pl

>>> PRYMUS <<<

BMW Klub POLSKA


==================================

Always look on the bright side of drive & wife :)


http://img182.imageshack.us/img182/295/podpisforum3ru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.