Skocz do zawartości

x5 2005 3.0Diesel Biały dym z wydechu


krab1976

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co moze byc przyczyna?

 

konczylo mi sie paliwo range 30 km i silnik zaczal nagle bardzo mocno dymic (biały dym). Zatankowalem do pelna ale dymienie nie ustalo. Najgorzej jest jak auto postoi kiladziesiat minut. Dym pojawia sie po okolo minucie od zapalenia i jest go tyle ze niewiele widac przez lusteko wsteczne. (kleby bialego dymu). Silnik ma normalna moc zapala lux, tylko ten dym. po przejechaniu kilku kilometrow jest lepiej, ale dymienie jest mocniejsze jak zwykle i dym bardziej jasny jak normalnie. Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125kkm to niewiele,masz racje,ale objawy-wypisz wymaluj turbinowe.u mnie było nastukane 260kkm i przy takich przebiegach turbina i skrzynia automatyczna-lubią zrobić przykrą niespodzianke-przerobiłem jedno i drugie w odstępie ok.tygodnia :mad2: :cry2: .obym ja się mylił a ty miał racje! :cool2: .pozdrawiam olo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak przedmowcy pisza wszystko wskazuje na Turbo lub moze byc nieszczelnosc w dolocie gdzies(ale kopci na siwo) albo zacinajace sie ERG.Service lub dobry mechanik nie partacz i podlaczenie pod kompa prawde ci powie..Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 125 tys km pewnego serwisowanego. Wiec w turbine ciezko mi uwierzyc. No coz dzis bede w aso to powiem co jest.

moj mial dokladnie 143 600 km jak ni z tad ni z owad turbo sie rozsypalo.Nie dawalo wczesniej absolutnie zadnych objawow o zblizajacym sie jego koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jednak co bmw to bmw. Po takim przebiegu turbo nie pada. u mnie wystarczyla wymiana filtrow czastek stalych, przedmuchu ze skrzyni korbowej. Filtry byly tak zapchane ze wytwarzajace sie cisnienie w skrzyni korbowej powodowalo wtlaczanie oleju do turbiny i jego spalanie. po wymianie auto jak nowe. Naprawa w aso okolo 600 pln. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak co bmw to bmw. Po takim przebiegu turbo nie pada. u mnie wystarczyla wymiana filtrow czastek stalych, przedmuchu ze skrzyni korbowej. Filtry byly tak zapchane ze wytwarzajace sie cisnienie w skrzyni korbowej powodowalo wtlaczanie oleju do turbiny i jego spalanie. po wymianie auto jak nowe. Naprawa w aso okolo 600 pln. pozdrawiam.

 

To juz sie pogubilem. Raz dymilo ci na bialo, a raz na czarno?

Wymiana filtra czastek stalych za 600zl w ASO? GRATULUJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz sie pogubilem. Raz dymilo ci na bialo, a raz na czarno?

Wymiana filtra czastek stalych za 600zl w ASO? GRATULUJE.

kolega nigdzie nie pisal,ze dymil mu na czarno,wymienil filtr odmy z tego co zrozumialem.Oczywiscie napisal cos o filtrze czastek stalych,ale mam nadzieje,ze sie pomylil :? ,bo za 600 zl to wiary nie dam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz sie pogubilem. Raz dymilo ci na bialo, a raz na czarno?

Wymiana filtra czastek stalych za 600zl w ASO? GRATULUJE.

kolega nigdzie nie pisal,ze dymil mu na czarno,wymienil filtr odmy z tego co zrozumialem.Oczywiscie napisal cos o filtrze czastek stalych,ale mam nadzieje,ze sie pomylil :? ,bo za 600 zl to wiary nie dam ;)

 

Jak to nie, to przeczytaj watek

viewtopic.php?f=83&t=133605

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Kolejny przykład pisania Kraba - ale też i innych, temat wrzucony namieszane i minęło prawie pół roku od zainicjowania i brak dalszego zakończenia sprawy. Nie jestem moderatorem a tylko uczestnikiem forum i właśnie po to tu zaglądamy aby poradzić, napisać, zapytać, a co najważniejsze dać informacje jak sprawa została zakończona co jest bardzo pomocne dla innych. Wskazanie serwisu, warsztatu, itp.

pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
mam taki sam problem z bialym dymem z rury wydechowej jak docisne pedal gazy na maxa to mi zostawia dwie czarne plamy na asfalcie a jak odpale i rusze z miejsca to po trasie kopci na bialo czy dodam gazu czy stoje na swiatlach martwie sie czy to czasem nie wtryski prosze o pomoc dziekuje . ,kowal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale to jest 122 tysiace ale mile sorki to jest anglik sorki jeszcze raz za wprowadzenie a i odpalilem samochod i z rury smierdzi strasznie tak jak by guma czy cos takiego czy znacie kogos kto ma do sprzedania turbine taniej bo podejrzewam ze to

wlasnie turbina padla dziekuje za pomoc .kowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjasniona zalatwiona zakonczona. Wizyta w aso wymiana filtra tzw. odmy czy jak mu tam ktory byl sprawca zla, plus pare innych ale podobno bez wplywu na bialy dym. koszt nie przekroczyj 1000 pln jak dobrze pamietam bo to juz pare miechow minelo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.