Skocz do zawartości

jak skasowac luz na przekładni


erikson

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie mozna przekladnie troche "dokrecic" - na dole

powinna bc jedna lub dwie sruby wewnetrzny torx ale zazwyczaj

jak jest zuzyta to juz niewiele pomaga - zaczynaja sie problemy

z wracaniem do srodkowej pozycji itp.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to po co te śrubki montują ? ja mam taką kontrującą wkrętak i 6 kotnakontrująca w pozycji na wprost wspomaganie działą za bardzo za lekko chodzi luzu nie ma ... czy tą śrubkamoge zlikwidować za lekko pracujacą przekładnie? bo jest tak że jak jade po dziurac hto ruch mojego ciałą przekładan na ręce i dalej kierownic wpływa na trakcje!!!:) ale numer!!! muz opierać ręce o kolana i trzymać od dołu i jest ok ... zawiecha byłą robiona geometria też nikt nei wykrył zwalonej przekładni :)

 

Pozdrawiam

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka przekładnie,czy w niej sie kasuje luz?

 

Na ogół w maglownicach grzebieniowych jest tak zwany kamień dociskowy który znajduje sie tak jakby od spodu listwy grzebieniowej luz reguluje się grubością podkładek lub śrubą dociskową, zależy od konstrukcji.

Sprawdz czy przypadkiem nie masz luzów na "jabłkach" maglownicy czyli końcówkach drążków wewnątrz przekładni tam pod gumowymi osłonami, jeśli właśnie tam masz luzy to raczej magiel do regeneracji, choć również w niektórych typach maglownic da się te końcówki dokręcić ale wszystko zależy od budowy przekładni.

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzów nie ma na jabłkach .. to dość ciekawie wygląda bo destęp do tej regulacji jest wygodny i od góry przekładnia pracuje precyzyjnie aż za dlatego jest taki problem :) każy ruch jest odczuwalny ruch kirownicą ...

 

dzieki za info i pozdrawiam

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.