Skocz do zawartości

Przednie szyby błąd 9CC8 i 9CC7


kalepa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z przednimi szybami w E90 Lift,nie otwieraja sie całkowicie za jednym przyciśnięciem tylko trzeba co chwile naciskać na przycisk.Po podłączeniu pod komputer pokazuje błąd 9CC8 i 9CC7-czujnik położenia dla podnośnika szyby przedniej lewej i prawej.Nie idzie tego usunąć komputerem,czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie ma związku z problemem programowania szyb. Jesli szyby nie działaja jak trzeba to chyba trzeba je opuścić do dołu cały czas trzymając przycisk i jeszcze 3-5 sek po opuszczeniu. Poszukaj gdzieś na forum, procedura była juz opisywana, może pomoże.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie tego usunąć komputerem,czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem???

jak blad wraca ponownie po kasacji to jest jednoznaczne: czesc jest zepsuta, po to wlasnie jest komp diagnostyczny aby ulatwiac naprawy auta....

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przełącznik jest na pewno dobry,z tym programowaniej już przerabiałem ten temat i cały czas bez zmian.Jestem ciekawy czy to nie ma związku z centralnym zamkiem w końcu szyby są domykane i otwierane z pilota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się raz pojawił błąd szyb, gdy były przymarznięte i się nie mogły otworzyć.

potem błąd się przez kilka dni pojawiał. aż przypadkiem opuściłem szybę (ręcznie - trzymając przycisk od szyby) do samego dołu, a potem do samej góry i błąd zniknął, a szyba zaczęła normalnie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wracjąc do problemu z szybami,byłem we Wrocławiu servis BMW nie będe podawał nazwy który, mieli zainicjować nowy program do szyb i problem miał zniknąć.Mechanik który miał naprawić ten problem stwierdził że mechanizmy opuszczania szyb są do wymiany, i jeszcze inne dziwne diagnozy postawił.Sprawdziłem mechanizmy w innym aucie i okazuje się że działają bez zarzutów podobnie jak przełącznik.

Czy ktoś wie gdzie znajdują się przekazniki od sterowania szybami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W końcu po problemie :D znalazłem konkretnego fachowca,zajmuje sie tylko BMW gość robi niesamowite zeczy nawet doposaża każdy model pod indywidualne zamówienie klienta.Polecam tego gościa robi na terenie dolnegośląska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
I co było? Mam podobnie tylko z prawa szyba przestała działać błąd się pojawiał i gasl dziś patrzyłem przewody co idą do drzwi i do modułu pod kierownica i błąd się świeci cały czas świeci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.