Skocz do zawartości

Wariacje elektryczne !


Misiak1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem bmw e30 1.8M40 i od początku byłem przekonany i kupowałem samochód (nawet cena poszła w dół) z popsutym nawiewem, elektrycznymi lusterkami i fotelami podgrzewanymi zaś dzisiaj gdy jechałem samochodem nagle nawiew oraz lusterka ożyły silniczki w obu działały i sprawnie poruszały lusterkami a nawiew dmuchał nawet fotele prze chwile podgrzewały .... jednak po chwili wszystko zgasło fotele lusterka i nawiew jednak później nawiew włanczał sie ale dosłownie na sekunde potem gasł i tak w koło aż przestał i tutaj rodzi sie moje pytanie panowie co może być nie tak gdzie szukac powodu może coś nie łączy gdzie znajde elementy odpowiadajace za zasilanie tychże rzeczy.

 

Z góry dzienkuje za odpowiedź i przepraszam za brak literki e(z ogonkiem) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie działy się wariacje i z rozrusznikami i grzaniem lusterek itp, ani ja ani elektryk już nie wiedział o co chodzi skoro wszystko jest dobre a nie działa momentami. Szlak mnie trafił dnia pewnego, wybebeszyłem wszystkie plastiki (koło kierownicy, po stronie kierowcy, pasażera, pod maską co się dało) i dosłownie każdą kostkę rozłączyłem i psikałem WD-40, każdy przekaźnik rozebrałem i psiknąłem, każdy bezpiecznik, dosłownie WSZYSTKO (pewnie auto o kilogram cięższe od WD) i do dziś jak ręką odjął a poszło mi już sporo kasy a nerwów jeszcze więcej. To zrób na samym początku, auto ma swoje lata i mają prawo być styki zaśniedziałe i taki zabieg im się należy. Oczywiście wszystko przy odłączonym akumulatorze.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie i za rady dokładnie tak jak piszesz bezpiecznik a raczej przekaźnik k7 dobry (zamieniałem go z k5) a takie cuda cudeńka się dzieją zrobię tak jak radzisz jescze raz dziekuję

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdobna podpowiedź. Styki w kostkach pewnie nie łączą i to główny powód. I tu zagadka. Dokładnie oglądaj każdy element przy rozbieraniu, bo brak styku może być skutkiem powodzi i zalania auta. Tym bardziej jeśli kpiłeś auto okazyjnie z terenów niedawno zalanych
WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ZYCIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak masz racje kupiłem ten samochód z takich terenów ale nie był raczej zalany zresztą nic złego się z nim nie dzieje odpowiadał mi ze względów blacharki która była niedawno odnawiana tj: cała malowana itd ... z tym ze robiłem bociana łożyska i jeszcze tylko ta sprawa tej elektryki niestety nie mam na nią czasu puki co .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgłaszam ze uporałem sie z problemami elektrycznymi w moim bmw przyczyną był poluzowany kabelek na rozruszniku zielono czarny dokładnie pisze ponieważ może to być wskazówka dla innych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.