Skocz do zawartości

Nie działają światła cofania


theszakal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze światłem cofania. Wszystkie żarówki są sprawne ale światło cofania nie świeci ani z lewej ani z prawej strony. Wyskakuje mi ze jest spalona zarówka od swiateł cofania w lewej lampie. Wiecie moze co z tym zrobic? :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@kamyk_k1

Przechodziłem przez to samo.

Prawdopodobnie do wymiany Moduł Przestrzeni Podłogowej, w ASO jakieś 2k bez roboty.

Zdarza się, że po za ASO można go naprawić ale nie zawsze jest to wykonalne i nie każdy to ogarnia.

Możesz też poszukać sprawną używkę i zaprogramować u dobrego elektronika, wyjdzie niewiele drożej niż zapłacił theszakal

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieki koledzy za naprowadzenie. w nastepnym tygodniu jestem umowiony do elektryka - facet ponoc zna sie na rzeczy - heh mam nadzieje :wink: jak bede wiedzial co i jak napewno sie odezwe. jeszcze raz dzieki.

 

pozdr.

 

p.s.

jeszcze tylko pytanie. czy dokladnie chodzi o to: http://allegro.pl/modul-swiatel-przestrzeni-przy-podlogowej-e90-i1203561301.html

http://allegro.pl/modul-swiatel-xenon-bmw-e90-e91-e92-e93-i1250305520.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie problem ze światłami umiejscowionymi w tylnej klapie (dot. tylko sedanów) to prawdopodobnie uszkodzeniu uległy przewody w tej gumowej osłonie pomiędzy nadwoziem a pokrywa bagażnika. Warto sprawdzić, dotyczy to praktycznie wszystkich modeli bmw bez względu na stan auta (taka wada fabryczna) :(

 

pozdrawiam

Olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...
Mam dokładnie ten sam problem przy sedanie, zarowki wszystkie ok ale swiatło wsteczne nie działa. W ogole nie działa mi oświetlenie w lewej lampie znajdującej się w klapie. Ewidentnie gdy ruszam klapą to prąd dochodzi więc pewnie gdzie kabel sie przetarł. Pytanie tylko który, w którym miejscu i jak to poszukać. Jakiej porady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
Witam. dzisiaj rozwiązałem ten problem. kupiłem auto z niedziałającymi lampami cofania a komp pokazywał spaloną żarówkę w prawej lampie. Sprawdzałem tak jak wyżej pisali użytkownicy i sprawdziłem kable w tej gumowym peszlu potem czujnik ale czujniki parkowania działały to musiał działać. Wyciągnąłem lampy i w tej prawej miałem uszkodzoną mase prawdopodbnie bo jeden pin był spalony. wyczyściłem i po podłączeniu wyciągniętej lampy wszystko działało ale w aucie nie. znalazłem w necie carconnect i udałem się do nich{ja akurat do wrocka}. Pojechałem i jak się okazało moduł frm wyłączył światła cofania ponieważ była zwara e prawej lampie i żeby nie obciążać modułu moduł sam odłączył te światła. wystarczyło skasować błąd w module i wszystko działa. a chciałem auto rozkopać. może komuś pomoże takie info pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.