Skocz do zawartości

Wymiana rolki klimatyzacji


nitrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie.

Czy da sie wymienić rolkę klimatyzacji w 330d bez spuszczania gazu z układu klimatyzacji ?

Ile mniej wiecej powinno to kosztować w serwisie klimatyzacji licząc ceny paska i rolki.

Mi jeden warsztat powiedział 630zł. Coś mi sie wydaje ze zadużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Ci chodzi o kolo pasowe to tak.Da sie wymienic.Nie ma duzo roboty.

Odkrec tarcze sprzegla(trzeba ja zablokowac zeby sie nie krecila) i zsun ja z walka(siedzi na wielowpuscie)uwazajac zeby nie pogubic podkladek.Teraz masz dostep do kola pasowego.Trzeba zdiac pierscien segera ktory je trzyma i po zabiegu.Zeby je zsunac dobrze jest miec sciagacz,ale jak pokombinujesz to i bez niego dasz rade.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi ci o rolke napinacza paska sprężarki- jeżeli tak to nie potrzeba spuszczac gazu z klimy

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=ED91&mospid=47643&btnr=11_3577&hg=11&fg=18

jeżeli chodzi ci o elementy 1 ,2 to koszt ok 220 pln + robocizna

 

Dokładnie chodzi o ten element nr 2. Dzięki.

Byłem w jednym z polecanych na forach katowickich serwisów (nie autoryzowany). Mówili mi że mam do wymiany sprężarke. Spuścili gaz, i kazali przyjechać na drógi dzień. W między czasie zobaczyłem że jest pasek zerwany i im to pokazałem. Wymienili rolke i pasek, nabili klime, przeprosili za zła diagnoze. Powiedzieli ze przy tej robocie i tak gaz tzreba spuszczać i nabić. Policzyli 630zł.

Edytowane przez nitrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.