Skocz do zawartości

Dach Panoramiczny - problem z zamknięciem


advmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

 

Mam problem z zamknięciem dachu panoramiznego z pozycji uchlnej. Wygląda to tak, że przednie większe skrzydło podczas zamykania nie domyka się do końca i z powrotem wraca do uchylonej pozycji - co za tym idzie skrzydło tylne (mniejsze) cały czas jest uchylone. Krięcenie imbusem w pdisufitce nic nie pomaga - czy znalazł ktoś rozwiązanie na takiego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam zwykły szyberdach i zdarzyło mi się już 2 albo 3 razy że na postoju ( wyłączony silnik ) wcisnąłem sobie przycisk uchylenia szyberdachu a za chwile nie mogłem go zamknąć i objawy takie jak u ciebie czyli wracał do pozycji uchylonej ( i tak cały czas ) i za każdym razem pomagało odpalenie samochodu i przjechanie kilku metrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego problem z zamknięciem wynika prawdopodobnie z zabrudzonych elementów przesuwnych dachu. Mam panoramę i ostatnio miałem podobny problem choć mi po prostu coś głośno chodził przy zamykaniu, a następnym objawem głośnego działania jest zacinanie się dachu.

Zacinanie wynika z tego że dach ma zabezpieczenie przed zgnieceniem które taki troszkę zbyt delikatnie działa co za tym idzie troszkę paproszków i wystarczy aby tarcie było zbyt duże dając zabezpieczeniu znak o zgniataniu.

Proponuję wyczyścić dokładnie wszystkie suwnice w dachu ze smaru , brudu itp. Czyścić sprzężonym powietrzem, wodą i benzyną ekstrakcyjną , potem naoliwić delikatnie ale nie smarem są specjalne olejki.

Można również zrzucić podsufitkę odkręcić szyby z szybra (kilka śrubeczek) i wyjąć cały mechanizm razem z ramą panoramy i oczyścić.

 

Ostateczna najbardziej kosztowna naprawa to wymiana prowadnic lub podobnych naturalnie( w wyniku niedbalstwa) zużywających się elementów. Problem w tym że elementy osobno są trudno dostępne i trzeba zakupić zestaw naprawczy dachu panoramicznego w którego w skład wchodzą wszystkie wymienne elementy, jednak jest on dostępny podobno tylko w Niemczech.

 

Jeżeli jesteś z Warszawy to polecam ogólnie znany serwis szyberdachów na Jagielońskiej w Warszawie , jeżeli nie jesteś z Warszawy tylko z daleka to polecam ogólnie znany serwis szyberdachów na Jagielońskiej w Warszawie gdyż ludzie z niemiec przyjeżdzają robić do niego szyberdachy więc chyba jest dobry:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli zamyka się większa szyba lub wyraża taką chęć a tylna stoi dęba uchylona to nie ma to nic wspólnego z zabrudzeniem. Musisz wymienić linki główne dachu, a także prowadnice. Obecnie wszystko to występuje jako jeden zestaw więc nie ma co się zastanawiać. Koszt to 500PLN robocizna i około 1000 zestaw "przedni". Jeżeli masz ochotę naprawić to zapraszam na ul. Wiertniczą 162 w Warszawie. Naprawiłem już wiele takich dachów (są obecne w serii 3, 5 i X) tak dla klientów indywidualnych jak i serwisów BMW gdyż ci ostatni potrafią wymienić cały dach lecz nie naprawić.

 

http://img715.imageshack.us/img715/9536/257k.png.

 

Na tym rysunku zestaw oznaczony numerem 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koszt to 500PLN robocizna i około 1000 zestaw "przedni" " , słynna teoria "dzielmy się jak bracia liczmy się jak ..." Zestaw naprawczy dachu panoramicznego kosztuje ok: 800 ZŁOTYCH w Niemczech, więc sam przedni zestaw to koszt 1000zł? Czy taki koszt klient ponosi u Ciebie?

Mówiąc otwarcie miałem problem z dachem : zacinanie się dachu i zaciek wody , całkowity koszt 700zł : to koszt naprawy- oczyszczenia-nasmarowania- wyregulowania i wymiana ewentualnych zużytych elementów ( nie wiem dokładnie ilu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monkey99 - jestem z Zielonej Góry z chęcią będąc w Warszawie - (jestem tam co ok 2 miesiące) zostawiłbym autko ale zapowiada się, że będzie to koło końca sierpnia. Wcześniej się skontaktuję i chętnię umówię. Czy w warunkach garażowych jestem w stanie jakoś tą tylną część dachu zamknąć nawet żeby nie działo uchylanie żeby w razie deszczu nie zalać sobie wnętrza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bartosz, możliwe iż u Niemca jest taniej ale z Warszawy tam i z powrotem to minimum 700 km. Założę iż masz auto co pali tylko 3 l/100 km a litr kosztuje tylko 4 PLN to i tak dodasz 84 PLN do ceny niemieckiej. Poza tym mam w .... nosie skąd będą części. Możesz je ukraść lub sam zrobić. Ja za rozebranie podsufitki i wymianę części biorę 500 i basta. Tyle warta jest moja wiedza w moim mniemaniu. Nie stać cię na 500 dla fachowca to kup rower a sam go naprawisz. Ja za 700 mogę wyjąć ci szyber z auta i wyczyścić ze smaru który tak chętnie jest tam aplikowany lecz o częściach zapomnij. Nie kradnę, a każdy klient dostaje tak stare jak i niewykorzystane nowe części z powrotem więc nie mam taniej części.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Sorki ze odgrzeje kotleta le kumpel chce kupic x3 gdzie wystepuje podobny problem. Mianowicie przy zamykaniu dachu z pozycji uchylonej przednia czesc zamyka sie jakies 0,5cm na czesc tylna a ta tylna czesc wogole sie nie przymyka. Czy w tym przypadku naprawa to taka sama sprawa jak opisane wyzej czy problem bedzie jakis inny?? Jak zamknac ta tylna czesc zeby narazie nie padało na glowe :lol: ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 lata później...

przepraszam że odgrzewam... ale szukam warsztatu który mi naprawi dach w e91, jak otworzy się to nie zamyka i trzeba ręcznie...

 

ktoś z Podlasia ewentualnie Mazowieckie? na śląsku jest ale to daleko i jechać na samą naprawę to średnio (jak nie będzie wyjścia to wycieczkę trzeba będzie zrobić)

 

pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.