Skocz do zawartości

problem ze spalinami wewnątrz kabiny


clyve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem, mianowicie zacząłem czuć spaliny w środku kabiny podczas jazdy.

Podniosłem maskę i zobaczyłem jak te spaliny lekko unoszą się nad silnikiem.

Wie ktoś może co się mogło stać? Dodam, że kilka dni temu zaświeciła mi się kontrolka i później zgasła(taki pomarańczowy kranik,zawór) i popatrzyłem w instrukcji, że jest to coś związanego z katalizatorem.

 

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie pęknięty kolektor wydechowy. To jedna z przypadłości E60. Zdarza się. Było o tym już nie raz na pewno. Poszukaj trochę.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem właśnie z mechanikiem . powiedział, że może to być faktycznie kolektor wydechowy ale również często się zdarza ze szlag trafia jakąś plecionkę przy tym kolektorze, niestety nie mogę zlokalizować skąd dymi:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koszt kolektora wydechowego w ASO to wydatek rzędu 1000 zł + koszty robocizny .

Jedyne plecionki w ukladzie wydechowym o ile dobrze pamiętam znajdują się zaraz za DPF ( filtrem cząstek stałych ) i przy instalacji od recyrkulacji spalin ( na przodzie silnika ) . Żeby sprawdzić czy to kolektor należy dostać sie jak najbliżej kolektora najlepiej od dolu oglądać i szukać czy na nim i w okół nie ma sadzy to samo tyczy się owych plecionek .

 

Pozdrawiam i powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kolektory nie pekaja przy 115tyś km... Bo to az dziwne...

albo masz cos z przebiegiem krecone, albo twoj samochod byl maksymalnie eksploatowany.

 

Bo widze post wyzej ze masz 115tys..

 

Na moje mozesz miec >180-200tys jak kolektor Ci pekl...

 

bzdura kolektor może pęknąć przy takim przebiegu także.

 

czy musze czym predzej do serwisu, czy moge pojezdzic kilka dni, cos sie moze stac ?

 

Jeśli możesz to nie jeździj, gdyż spaliny dostające się pod maskę zasyfia ci ją. Ja musiałem po tym umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.