Skocz do zawartości

BMW E60 i E65/E66 z czego wykonane karoseria???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , nie wiem czy to jest dobre miejsce na założenie tego tematu , ale mnie najbardziej pasował on tutaj. Mój znajomy sprowadza samochody z Niemiec w bardzo atrakcyjnych cenach . W większości są to samochody powypadkowe , ale raczej lekko rozbite. Ponieważ mój samochód jest na wykończeniu to rozpocząłem poszukiwania nowego samochodu. Na miejscu ma zarejestrowane i ubezpieczone BMW E60 530d ( jak dobrze zrozumiałem to Tauring) autko było uderzone w lewy tył , uszkodozny był dosyć mocno , to jest był lekko zagięty dach i była wstawiana ćwiartka. Jest mi on w stanie sprowadzić również BMW E65/E66. 730d lub ( i co bardziej mnie odpowiada 730 Ld) tyle ,że są one uszkodzone w tył .Je mógłby sprzedać uszkodzone a sam bym sobie je zrobił. I teraz moje pytanie z czego zrobione są elementy blacharskie w powyższych samochodach i co najważniejsze z czego wykonana jest karoseria jeśli jest ona stalowa to nie ma problemu a jeśli aluminiowa to już jest dla mnie spory problem bo musiałbym wozić autko do specjalistycznego warsztatu bo sam nie mam doświadczenia i sprzętu do wykonania czegoś takiego. Ponieważ każde auto ma inna specyfikę proszę jakby ktoś mógł mi powiedzieć czego można spodziewać się w postaci dodatkowych kosztów przy takich uszkodzeniach.Zamieszcza parę ogłoszeń z samochodami które są podobnie uszkodzone jak te które sprowadza znajomy.

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/details.html?lang=pl&id=131901261&pageNumber=1&tabNumber=2

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/details.html?lang=pl&id=130237482&pageNumber=1&tabNumber=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy ja dobrze rozumiem? Nie pracowałes nigdy jako blacharz a chcesz sobie kupic rozbity samochód i sam go zrobic? :duh: Z rozbitymi samochodami jest tak, że jak chcesz go zrobic jak technologia nakazuje to po zrobieniu wychodzi tyle samo co byś kupił nie bitego. Ew. troszke taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma warsztat. Bardzo proszę tylko w tej sprawie, czy nie jest to karoseria z aluminium bo to utrudnia rozwiązanie mojego problemu. Co do ceny to nie jest aż tak źle. Przykładowo zakup BMW 730d z roku 2005 wyszedłby mnie ok. 50k na gotowo do rejestracji ( akcyza zapłacona)+koszty naprawy.Uważam ,że za ten rocznik i za te szkody ( i tutaj pytam Was drodzy forumowicze jak duże są to wypadki te na zdjęciach) to nie są złe pieniądze. BMW E60 530d jest już zrobiony , zarejestrowany i ubezpieczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.