Skocz do zawartości

318ti piszczenie podczas ruszania + pare innych pytan


mithil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam parę pytań odnośnie mojej 318ti z 2002 roku.

 

1) Ostatnio zauważyłem ze jak ruszam i przyspieszam to słychać taki pisk (kojarzy mi się on z myszą :P) coś takiego jak by jakaś guma się ocierała. Dochodzi on z lewego przedniego koła. Słysze go tylko jak jadę na jakiejś nierównej drodze, bo na idealnej nic nie słychać. A i np jak przejadę już jakiś dłuższy kawałek to już nic nie słyszę chyba że nagle jakaś większa nierówność się trafi. Nie umiem zlokalizować dokładnie gdzie to piszczy, możecie pomóc?

 

2) Od wczoraj czasami słyszę jak by spod auta dochodził jakiś gwizd (tak jak powietrze by przechodziło przez mały otwór szybko - np coś takiego jak nie domknięta szyba że zostaje szpara parę mm). Pojawia się to okresowo i nie mam bladego pojęcia co to jest.

 

3) Jak przejadę więcej i zatrzymam się to słyszę spod auta takie trzaski, wychładzanie metalu który się rozgrzał. Dzieje się to na całej długości tłumika. Normalne to jest? Bo u ojca w mazdzie 6 nic takiego nie słyszę.

 

Z góry dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 318i n42

Dopisuje się do pytania odnośnie odgłosów wystudzania się tłumika. Kiedyś jak miałem Octavię i nie palił mi jeden gar też tak stukało, bo podobno paliwo było inaczej spalane i tłumik się nagrzewał. Ale w BMW wszystko chodzi cacy, a i tak tłumik mi tak strzela po wygaszeniu silnika. Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 2 pytanie znalazlem odpowiedz. Ostanio jak jechałem przez parking firmy kawalek strechu mi sie zaczepil pod autem i to on gwizdal jak jechalem :p

 

Ale na reszte pytan nadal nie znam odpowiedzi. A tlumik chodzi cichutko, jedyne co znim nie tak to, to schładzanie i nie wiem co jest przyczyna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Jak przejadę więcej i zatrzymam się to słyszę spod auta takie trzaski, wychładzanie metalu który się rozgrzał. Dzieje się to na całej długości tłumika. Normalne to jest? Bo u ojca w mazdzie 6 nic takiego nie słyszę.

 

Normalne - dużo aluminiowych osłon w połączeniu do stali śrubami, czasem z plastikiem. Różnice przy rozprężaniu od temperatury i sobie szczeka:D

Możesz też sprawdzić przy rurze osłonę aluminiową (tą pod katalizatorem), ponieważ czasem się lubi przygiąć.

 

1) Ostatnio zauważyłem ze jak ruszam i przyspieszam to słychać taki pisk (kojarzy mi się on z myszą :P) coś takiego jak by jakaś guma się ocierała. Dochodzi on z lewego przedniego koła. Słysze go tylko jak jadę na jakiejś nierównej drodze, bo na idealnej nic nie słychać. A i np jak przejadę już jakiś dłuższy kawałek to już nic nie słyszę chyba że nagle jakaś większa nierówność się trafi. Nie umiem zlokalizować dokładnie gdzie to piszczy, możecie pomóc?

 

pisk jest ciągły, coś jak pasek? , pulsujący...raczej od uderzenia? jak tak to na 90% tuleje wahacza (silentblocki).

dobrze prawie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.