Skocz do zawartości

320 dobijanie B6 przód


roomioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu pokusiłem się o ponowne zglebowanie mojej qp'jki, co przyniosło za sobą następujące problemy:

Po pierwsze różowe sprężyny H&R'a z żółtym paskiem które miały obniżyć o wartość 40 mm posadziły moją bunie o co najmniej 60 mm i teraz szuram sobie o wszystkie wystające elementy naszych wspaniałych dróg, ale nie to jest głównym problemem. Mianowicie sprężyny te mimo swojej długości ( a raczej krótkości ) okazały się być zbyt miękkie i bardzo często zamykam amortyzatory co objawia się b. mocnym uderzeniem w okolicach przedniej osi przenoszącym się na pozostałą część samochodu.

Doszedłem do wniosku, że szkoda mi sprzedawać nowo zakupionych sprężyn więc oddam je do zaprzyjaźnionej firmy zajmującej się produkcją sprężyn aby je naciągnęli przez co również się utwardzą.

Mojej pytania są następujące:

1. Czy do amortyzatorów przednich Bilstein B6 można zastosować odboje w celu zamortyzowania ewentualnych uderzeń związanych z zamknięciem amortyzatora i przy okazji zabezpieczy je przed uszkodzeniem ?

2. Czy wymiana górnych mocowań amortyzatorów na nowe ( talerzy ) poprawi komfort jazdy jeśli obecne są już raczej w stanie kiepskim ?

3. Czy opłaca się zastosować te właśnie mocowania zmieniające kąt nachylenia na negatywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego różowe H&R z żółtym paskiem raczej są do wersji 4 cylindrowej powinne być numery VA 29596 takie posiadam i obniżają własnie o 60mm (przód). Pasowało by żebys sprawdził numery na swoich i póżniej na stronie H&R http://www.h-r.com.pl/ te z wersji 4cyl. sa zamiekkie do 320.... Łozyska amortyzatora (gorne mocowania) nie maja wpływu na dobijanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.