Skocz do zawartości

316i Wyskakujący mechanizm w lewej przedniej szybie


Maciej22

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jak zawsze na początku wole tu napisac co mnie boli w mojej BMW bo zawsze jak możecie słuzycie mi pomoca :)

A wiec sprawa wyglada tak .. z lewej strony ktoregos dnia wyskoczyły mi te bolce z tych prowadniczek i opadła mi szyba .. rozebralem i zobaczylem ze dwa plastiki te co sa w prowadnicach byly popękane .. A wiec zamówiłem nowe ustawilem okno i włożylem te bolce w te "ślimaczki" w prowadnicach .. Gdy zamykałem okno zaczelo sie zamykac krzywo i wypadało z tych zagłebien .. co jeszcze te bolce teraz same mi wystrzeliwuja a "ślimaki" sa nowe i nie popękane .. Jeżeli ktos mial podobny problem to prosił bym o pomoc . Bo niewiem czy mialbym kupywac caly mechanizm czy tylko cos wymienic popukac itp ;) dzieki ze chce wam sie to czytac i pozdrawiam !!!!

Edytowane przez Maciej22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem taki miało wiele osób, jak byś dobrze poszukał to byś trochę znalazł na forum. Sprawdź czy dobrze szyba siedzi w tej uszczelce (i czy uszczelka nie wypadła bądź się nie wysunęła) która jest od strony zamka drzwi, czy ramiona nie są wykrzywione (nieraz delikatne odgięcie ramienia powoduje wypadanie szyby), czy jest całe to kółeczko któro chodzi w tej szynie. Wszystko dobrze nasmaruj. I nie wymieniaj mechanizmu tylko tyle kombinuj aż będzie działać, mi raz szyba wypadła i kumpel pod moją nieobecność tak się z nią siłował przełącznikiem że ramiona były w ósemkę zawinięte dosłownie :? :? :? Młot, kombinerki i gra i buczy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabrałem się za to zaraz po zakupie auta (tak już kupiłem), a zatem nie mając o tym zielonego pojęcia... i zrobiłem to w pół godziny. :)

Powodem wypadania były oczywiście te plastiki, ale poza tym właśnie szyba wyskoczyła z prowadnicy i gięła uszczelkę. Poza tym o ile pamiętam regulowałem jeszcze śrubą położenie mechanizmu po otwarciu okna - przy maksymalnym otwarciu mechanizm wyjeżdżał z prowadnicy dolnej i przy zamykaniu oczywiście znów szyba szła krzywo.

http://to-be.pl/images/bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

niestety doszły mi inne zabiegi mojej bawarki więc oddałem to mechanika ..

dobrze mówicie ze powodem były te plasticzki bo wcześniej sam chciałem to zrobić

i kupiłem nowe plasticzki ale jednak dalej wystrzeliwało

powodem było własnie wygięcie mechanizmu..

dzięki za rady wole tu poczytać popytać i zrobić sam wtedy się uczę dzięki takim jak wy .

pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.