Skocz do zawartości

Problem z M42 po wymianie pompy oleju


dąbasz

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na wymianę pompy oleju którą zapozyczyłem z M43B16. Numer seryjny części które przekładałem był ten sam. Ale po złożeniu jest nadal to samo. A raczej gorzej. Górna cześć silnika kekocze jak M40. Widać pompa nie zdaje egzaminu. Wcześniej było to samo tyle że trochę ciszej. Teraz jest tak że po kilku odpaleniach po odkręceniu korka oleju leci jakiś dymek. Mało tego to silnik po odpaleniu wskakuje na obroty ładnie, łapie te 700 po chwili spadają mu stopniowo obroty i gaśnie. Ale nie gasnie w normalny sposób tylko jak już zgaśnie to staje silnik w miejscu. Przeważnie jest tak że po zgaszeniu silnik jeszcze ma jakieś ćwierć lub pół obrotu takiego lużnego, ten odrazu się zatrzymuje. Może ze to automat i tak go zatrzymuje sprzeglo?

Ostatni dziwny objaw po wymianie pompy oleju to taki ze po odpaleniu daję mu w gaz, a on się dusi, nawet jak dam mu do oporu to zgaśnie odrazu. Czy to czujnik połżenia wału jest walniety i nie pozwala mu wskoczyś na obroty? Dodam ze na wyłączonym silniku portętłem można silnik bez problemu obracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co piszesz to chyba przytarłeś swój silnik.Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie?Sprawdzałeś ciśnienie oleju bo sam czujnik może być uszkodzony?
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tylko pompę. Te dwa takie kółka, Jedno większe z zębatką w środku, i drógie mniejsze z zembatką na wewnątrz. Jedno wchodzi w drógie. Wyczytałem też w "sam naprawiam" że sprężynka taka jedna, jest też odpowiedzialna za ciśnienie oleju. Też została wyniemiona. Korpus jest stary. Z M43 jest całkiem inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiecia jaka jest różnica między dymi dwoma rowrządami?

Ja mam ten z elementem 11 "koło zwrotne

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BE61&mospid=47425&btnr=11_1191&hg=11&fg=25

a mam do kupienia taką bez tego koła zwrotnego

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BE61&mospid=47425&btnr=11_1370&hg=11&fg=25

tu jezt jakaś mała listwa nr 13. Będzie to stanowiło większą różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.