Skocz do zawartości

e61-kable w klapie (Touring)-nie świeci dobra żarówka


IgnisDriver

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie jest jakiś czujnik który uruchamia czerwoną lampkę w klapie po podniesieniu jej do góry? U mnie lampka świeci się gdy klapa jest minimalnie otwarta, gdy ją otworzę bardziej - gaśnie. Przypuszczam, że styki gdzieś są zaśniedziałe lub jakiś mikro włącznik jest do wymiany. Dzięki za wszelkie porady.

 

zmieniłem temat żeby było wiadomo o co chodzi

Edytowane przez IgnisDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable które idą do tylnej klapy ulegają uszkodzeniu. W wątku który podałem jest wszytko wytłumaczone krok po kroku, wraz ze zdjęciami. Niestety nie mam czasu aby tłumaczyć z angielskiego, ale może ktoś inny się tego podejmie.

 

Tak wyglądały moje kable:

 

http://img352.imageshack.us/img352/3010/dsc02836smal.jpg

 

Problem się zaczął od braku oświetlenia przycisku automatycznego zamknięcia tylnej klapy bagażnika, następnie zaczęło przerywać oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę temat bo... wczoraj nagle powitał mnie "ulubiony gong" wszystkich posiadaczy BMW i napis, że nie działa lewe tylne światło przeciwmgielne (którego nie używałem jeszcze nigdy!). Po wyjęciu żarówki stwierdziłem, że jest dobra. Zamieniłem ją na próbę z tą od prawego przeciwmgielnego i... wygląda na to, że żarówki są dobre tylko do lewej oprawki nie dochodzi prąd.

Rozumiem, że przecieranie kabelków postępuje - czas się za to zabrać...

 

No właśnie, od czego zacząć? Głośnik w tylnej części podsufitki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że zapytam o dwie rzeczy :)

czy te kable przecierają się również w sedanie ??

czym spowodowane jest owe przetarcie ?

 

Pytam gdyż dzisiaj po pracy magicznie dwa razy oznajmił mi komputer że padła prawa żarówka od oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Po kilku minutach się zaświeciła i znów zgasła po czym się zaświeciła :D

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...
Mam podobny problem z niedziałającym światłem w klapie bagażnika. Sprawdziłem przewody i są ok, oświetlenie w bocznych słupkach działa po otwarciu klapy, nie działa tylko ta lampka w samej klapie. Ktoś ma jakiś pomysł w czym może tkwić problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.