Skocz do zawartości

320d - wyjęcie bezpiecznika od poduszki powietrznej


rychuka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy wyjęcie bezpiecznika od poduszek (jest chyba jeden) spowoduje, że wszystkie poduszki w samochodzie będą nieaktywne?

Szukam sposobu na umożliwienie przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy na fotelu pasażera. Z tego co znalazłem w sieci, to niestety dezaktywacje jest możliwa jedynie w ASO za 400 pln - trochę sporo.

Zastanawiam się nad opcją z bezpiecznikiem, jak to nie wypali to po prostu wypnę poduszkę i tyle :].

Pozdrawiam.

rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ciągniesz od dołu tą duzą zaslepke na poduszke pasazera, ona jest elastyczna wiec nie obawiaj sie ze ja uszkodzisz i trzeba uzyc troszke wiecej siły i gdy ja zdejmiesz to poducha jest na widoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy wyjęcie bezpiecznika od poduszek (jest chyba jeden) spowoduje, że wszystkie poduszki w samochodzie będą nieaktywne?

Szukam sposobu na umożliwienie przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy na fotelu pasażera. Z tego co znalazłem w sieci, to niestety dezaktywacje jest możliwa jedynie w ASO za 400 pln - trochę sporo.

Zastanawiam się nad opcją z bezpiecznikiem, jak to nie wypali to po prostu wypnę poduszkę i tyle :].

Pozdrawiam.

 

Na znanym portalu aukcyjnym zamów sobie emulator maty pasażera z wyłączaną opcją zajętości fotela. I tyle. Wsawiasz fotelik przełaczasz na brak obecności pasażera i poduszki po stronie dziecka nie wystrzelą, wsiada dorosły przełączasz i w razie kolizji wystrzelą. Odłaczając poduszkę którą kolwiek nie wystrzeli żadna... jak zapali sie lampa na desce od poduszek, nie wystrzeli żadna... to tak jakyś mial auto zlat 80 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w BMW da radę ale w Fordzie elktryk zamontował żonie kolegi wyłącznik w schowku podłączony do taśmy poduchy. Fakt że świeciła wtedy kontrolka poduchy. Koszt 80 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu sie mylisz bo moduł poduszek jest tak zaprojektowany że nawet jak są jakieś błędy to podejmowana jest próba odpalenia poduszki. wiem bo pracowałem nad tym.

 

Nie będę się kłócił, ale na własnej skórze się przekonałem, że nie wystrzelą bo mialem kolizję na świecącej poduszce i to dość poważną. Silnik oddzielił się od reszty przy tej kolizji. Chcialem ten samochód naprawić, gdyż dosyć się do niego przywiązałem, było to pierwsze auto całkowicie zakupione za włąsne pieniadze i bardzo długo mi już służyło. Oddałęm auto do Autoryzowanego Serwisu Smorawiński w Poznaniu i tam stwierdzili, że AirBagi nie odpaliły, bo miały wcześniej odnotowany błąd. "3 dni przed kolizją zamawiałem u nich mate siedzenia, byłem w trakcie oczekiwania na dostawę". Auto to było e46 328i z pierwszej dekady 99r. Za to odpaliły pasy i klema akumulatora. Byc moze pózniejsze roczniki rzeczywiście podejmują próbe. W każdym razie i tak emulator maty z wyłączaną opcją zajętości miejsca pasażera, załatwia problem kolegi. A o to w tym wątku chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.