Skocz do zawartości

[E90] benzyna - co i ile kosztuje w serwisowaniu?


compakcik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie,do osób które może mają takie modele i mogłyby mi przybliżyć koszt utrzymania tzn ile płaciliście za naprawy i jakie części wymienialiście w bmw e90 benzynka??Obecnie mam e36 i koszta napraw tez do najnizszych nie należa czy mam sie spodziewac dużo wyzszych cen za uslugi??Dlatego własnie prosze o opinie osób które posiadają ten model:)Przepraszam ze zamieszczam temat tutaj ale nie wiedziałem gdzie w razie czego prosze o przeniesienie:)pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
To zależy z jakim przebiegiem kupisz samochód i od kogo. Jak kupisz z duzym przebiegiem i jeszcze po wypadku to wszystko jest mozliwe - ale to jak w każdym samochodzie. Koszty eksploatacyjne to: olej co ok. 30tys. km, klocki co ok. 40 tys km, Możesz to zrobic w ASO (drogo) w ogólnie dostepnych serwisach (taniej), samemu (najtaniej). Innych kosztów poza tzw. przeglądami (co dosłownie jest oglądaniem samochodu przez mechaników) nie powinno być. Oczywiście dotyczy to pierwszych 100 - 150 tys. km przebiegu i nie uwzglednia tzw. przypadków losowych. ja np. miałem awarię 1 cewki zapłonowej (koszt 140 zł). Kupiłem od razu jedną na zapas i jak mówi moje doświadczenie więcej nie będę jej potrzebował. Wg mnie jest to auto o rozsądnych kosztach eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma prostej zasady na oszacowanie takich kosztów. Ale radze trzymać sie zasady, która ja stosuje. Niektóre elementy wymagają bezwzględnie oryginału z ASO lub z innego źródła ale oryginał. Natomiast inne elementy spokojnie dają rade na firmowych zamiennikach, mam tu na myśli takie, które nie róznia sie od oryginału, które idą na pierwszy montaż.

 

Co do rzeczy, które mogą sie zepsuć w benzynie to niewiele mi przychodzi do głowy. W starszych modelach nalezało pilnowac dobrego stanu Visco a teraz to chyba tylko może być skomplikowany Velvetronic czy jak to sie tam nazywa. Dla mnie nie serwis a stacja benzynowa jest największym problemem przy silniku benzynowym

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.