Skocz do zawartości

Jakie opony do BMW X3 3.0sd 286kM ?????


Przemek_E39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie dręczy mnie pytanie jakie opony do tego autka: czy terenowe 4x4, czy osobowe.

Nie chodzi mi o wymiar bo ten jest znany: 235/50R18.

 

Zastanawiam się czy można założyć zwykłe osobowe np. Continental CONTISPORTCONTACT, czy lepiej jakies 4x4???

GO NAVY...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Raczej polecałbym opony dostosowane do napędu 4#4. Nie będę się mądrzył ale podobno jak jeździ się dłuższy czas na oponach "cywilnych" to podobno źle to wpływa na mechanizm różnicowy a przecież jest szereg opon 4#4 które oferują nie gorsze właściwości niż te Continentale które wymieniłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za podczepienie sie pod temat... ale mam mala zagwozdke z oponami. Mam u siebie Michelin Latitude Tour HP, ktore na stronie producenta sa umieszczone w kategorii "letnie". Znalazlem jednak na nich oznaczenie M+S, ktore zawsze kojarzylem z oponami zimowymi lub calorocznymi. Czy to znaczy, ze moge w nich smigac caly rok? Chociaz nawet jesli tak, to mysle, ze pownienem jednak rozejrzec sie za zimowymi bo caloroczne w gorach i glebszym sniegu pewnie slabo sobie poradza....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kiedy odebrałem zimą moje X3 z salonu na letnich oponach to w porównaniu do doświadczeń z napędem na jedną oś wydawało mi się, że nawet na śliskim X-drive czyni cuda. Po zmianie na zimówki zorientowałem się jak bardzo się myliłem ;)

Nie ma opon całorocznych pomimo deklaracji producentów. Na takich to można sobie jeździć zimą w Hiszpanii gdzie raz na 10 lat poleży 3 dni śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wszystkie tak zwane opony całoroczne są wykonane z mieszanki o wiele twardszej od standardowej opony zimowej dlatego w polskich warunkach się kompletnie nie sprawdzają. Zresztą co to za opona która nie jest ani letnia ani zimowa. To sobie można do trabanta założyć.

P.s trochę się dziwię bo nigdzie w specyfikacji Michelin Latitude Tour HP nie znalazłem stwierdzenia że to opona całoroczna

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zgadzam sie - zawsze jezdzilem zima na zimowych gumach. Zaciekawilo mnie po prostu to M+S bo w pierwszej chwili pomyslalem, ze to zimowki. Na stronie Michelina nic o tym nie ma.

 

Tak czy inaczej zimowe laczki zakupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.