Skocz do zawartości

318is zmiana zegarów


Mi5ha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem i nie znalazłem odpowiedzi czy zegary z compakta 316 ti będą pasowałi do e36 coupe 318IS

______

Poprawiłem tytuł tematu. Proszę się stosować do formatu tytułowania wątków obowiązującego w tym dziale. Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama obudowa tak - może jeszcze wtyczki też podpasują aleeeeee

są różnice

compact nie ma ekonomizera

niższa prędkość na zegarach

nie pamiętam jak obroty

ale i tak jakby nawet ci podpasowało to trzeba będzie te zegary zakodować

szkoda roboty i czasu

 

Ps. a mama gadała żeby nie mieszać :twisted2:

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam nie chcę zakładać nowego tematu bo ten jest myślę odpowiedni żeby się zapytać! w 318 is muszę wymienić zegary bądź same tarcze! mój problem polega na tym ze papier ze skala pękł i się podwiną i teraz blokuje mi obrotomierz! chciałbym wymienić same tarcze ze skala! ale to podobno problem bo ciężko jest ściągnąć wskazówki! pozostaje wymiana zegarów?

a i szukam uporczywie ale nie mogę znaleźć, mógłby ktoś podrzucić instrukcje wymiany zegarów do e36?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś podrzucić instrukcje wymiany zegarów do e36?

Z góry dzięki!

 

Zanim zaczniesz je wyjmować odłącz akumulator. Zegary trzymają się tylko na dwóch śrubkach, tych blisko szybki u góry. Odkręć je, przyciśnij dół zegarów w stronę przodu samochodu tak żeby się odchylił licznik. Musisz odpiąć trzy wtyczki które są za nim, jeśli odpowiednio obrócisz kierownicę to uda Ci się je wyciągnąć bez jej zdejmowania. Chyba że chcesz sobie "luźno" wyjmować itp to odkręcasz poduszkę (z tyłu na dwóch śrubach torx), potem kierownicę (jedna śruba, nie pamiętam na jaki klucz) i robisz sobie spokojnie. A co do tych ciężko schodzących wskazówek, gdzieś czytałem że były na dwa sposoby montowane i że w jednych w miarę spokojnie schodzą a w innych ciężka sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz narzędzie specjalistyczne nr #56748467 zwane dalej "WIDELEC" (taki zwykły kuchenny) :mrgreen:

wsadzasz pod wskazówkę i podważasz. jak masz tarcze której nie chcesz uszkodzić to pod widelec jeszcze coś podłóż żeby nie porysować blatu np starą kartę do bankomatu ;)

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki technolo

ale jeszcze małe pytanko! jak będę wymieniał tarcze za pomocą narzędzia specjalistycznego nr #56748467. to mam to robić na wyjętych zegarach? I czy nic się nie przestawi podczas ściągania wskazówek? Aha i potem jak będę je zakładał z powrotem (wskazówki) to potrzebuje jeszcze jakiegoś narzędzia specjalistycznego czy po prostu muszę je wtyknąć z powrotem? jeśli mogę prosić o szczegóły to bede wdzieczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazówki są na wcisk. jak je założysz nie składaj jeszcze zegarów tylko wsadź do auta i zrób test zegarów będziesz widział czy ustawiły się na swoim miejscu czy trzeba poprawić. nie używaj zbyt dużo siły bo ......... będzie boleć po kieszeni ;)
kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie!

moje pytanie brzmi ktos moglby mi wytlumaczyc jak w e36 318is rozkrecic zegary zeby dostac sie do tarcz i miec mozliwosc wymiany ich na nowe? bo po rozkreceniu ich na juz kilka czesci, dalej nie moge sie tam dostac! rozkrecam je od tylu bo nie moge zdjac samej szybki co mnie osobiscie zawiodlo(wiecej meki)! prosze o pomoc i instrukcjie!

z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to bez niszczenia jest to awykonalne dla tego tak mało ludzi na allegro sprzedaje tarcze do e36 :) ten plastik z tego co sobie przypominam jest zgrzewany i łączenie tego z powrotem może przysporzyć trochę problemów.
kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można się jakoś dostać do tarcz?

rozebrać od tylu zegary? czy coś? bo samej szybki się nie da ściągnąć! ale może od tylu można się tam dostać?

już próbowałem! rozebrałem zegary na części pierwsze ale doszedłem do momentu w którym nie wiem co dalej! bo trzymam już w rekach sama szybkę z tarczami i mechanizmami wskazówek i nie wiem jak to dalej rozebrać żeby wyciągnąć zegary? są niby trzy taki trzymaczki i wygląda jakby po ich odbezpieczeniu następował upragniony moment! ale ciężko je odbezpieczyć i nie jestem na 100% pewny czy wtedy się uda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu tych 3 mocowań wyciągniesz tarczę chodzą ciężko i to jest normalne. Do zdjęcia wskazówek polecam widelec i siedzą bardzo mocno więc nie bój się użyć siły mnie nie udało się tam nic popsuć :). Zapamiętaj lub zaznacz sobie jakoś ewentualnie zrób zdjęcie wskazówek przed zdjęciem ich z tarczy bo potem może się to przydać do ustawienia ich w odpowiednim miejscu bo będą przekłamywać.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam was ludziska , mam takie pytanko , mianowicie nabylem nowe zegary do 1.6 i nie wiem czy mi podejda bo na starych jest 220km/h a na nowych 260km/h i nie mam pojecia z jakiego modelu sa nowe tylko wiem ze z e36 i jakie beda konsekwencje / wydatki po ich zmianie ??

aha i na obrotomierzu jest to samo 7000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest tak że zegary z 4 cylindrowca będą dobre do 4 cylindrowca i to samo z 6cio do 6cio. Chodzi o to że przynajmniej obrotomierz będzie dobrze pokazywał, prędkość będzie chyba trochę przekłamana jak byś miał na jednych np 220 a drugich 250 itp. A ty masz 4 cyl a zegary które mają 260 są pewnie z 6 cyl i będzie Ci obrotomierz źle pokazywał jak i pewnie prędkościomierz. Weź podłącz i będziesz widział co się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.