Skocz do zawartości

316i szarpie, strzela na benzynie / czasami /


olo83

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest dosyć złożony, postaram sie opisać go jak najdokładniej...

 

m43b16

1993/94

e36 coupe

lpg 2 gen.

 

Generalnie wszystko jest ok.

Na lpg jeżdzi bardzo dobrze ( choś spalanie po miescie wychodzi 13,5- 16 litrów, ale nie w tym rzecz... )

Na benzynie jęzdzi poprawnie. Czasami na wolnych obrotach delikatnie, minimalnie zatelepie całą budą ale to jest takie drżenie...

 

Zauważyłem ciekawą prawidłowość ( w sumie zdażyło się to już 4 razy... )

 

Jadę na lpg, gaz się kończy, przepinam na benzynę i .... fura duzi się, nie reaguje na szybkie wciśnięcie gazu, nie chce sie wkrecać, cięzko ją wkręcić powyżej 2000obr ( potem jakoś już idzie w górę, ale nie da się płynnue jechać bo coś przerywa, jakby dostawał za mało paliwa... pozostawiona na wolnych obrotach szybko sie dusi i gaśnie. Przy próbie przygazowania strzela...

 

Reset kompa ( zdjecie klem, złączenie klem, przekrecenie kluczyka, 15 min , odpalenie i ... znów dusi, strzela gasnie i nie trzyma obrotów...

zgasiłem , ponownie odpaliłem i [BAD]...

 

przełączyłem na lpg, poleciałem w trasę 50km. zgasiłem silnik, ostygł, odpalam ponownie na benzynie - jak ręką odjął. :mad2:

obroty trzyma, przyśpiesza na benzynie bdb...

 

Zauwazyłem ze taka sytuacja z duszeniem na benzynie ma miejsce gdy w czasie jazdy skonczy sie lpg i wtedy przełączam na benzynę...

 

WTF ? :cry2:

______

Poprawiłem tytuł tematu. Proszę się stosować do formatu tytułowania wątków obowiązującego w tym dziale. Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem ale z omega b w automacie na gazie 2.0 v16. Ten sam dokladnie jak opisujesz. A przyczyna taka ze bylo namiesznae w komputerze. Gdy na benzynie mial temperature to sie dusil kaszlal prychal az gasl i czekalem az sie uspokoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak normalnie przełącze w czasie jazdy z lpg na benzyne to jest oki.

to pojawia sie tylko jak SKONCZY SIE lpg i przez chwile silnik nie dostaje żadnego paliwa ( przynajmniej wg mnie jest to połączone )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede musiał poszukac kogoś w wawie kto ma interfejs...

 

swoja drogą to nie bedzie prosta sprawa gdyż to nie dzieje sie ciągle i podłączenie kompa w momencie gdy te objawy wystapia jest cięzkie do zgrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.